​Podsumowanie XVII edycji gminnego konkursu ekologicznego PUSZKObranie

Dodano: 06-02-2018

pasek1.jpg

W dniu 6 lutego br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Śremie odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Ekologicznego PUSZKObranie. 

Spotkanie poprowadzili: Bartosz Żeleźny - Zastępca Burmistrza Śremu, Katarzyna Bednarowicz - Naczelnik Pionu Gospodarowania Przestrzenią i Środowiskiem Urzędu Miejskiego w Śremie oraz Małgorzata Borowska - inspektor Zespołu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Śremie.

Na spotkanie przybyły dzieci wraz z wychowawcami z placówek oświatowych z terenu gminy Śrem, a także Marek Miłowski z Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego EKO-PARTNER.

Do udziału w XVII edycji PUSZKObrania zgłosiło się 20 placówek, łącznie – 4171 osób. Łącznie zebrano 1578,9 kg puszek, co daje średnio 0,38 kg złomu/osobę. 

I miejsce wywalczyli ubiegłoroczni zwycięzcy - przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Leśna Polanka” w Mechlinie (4,04 kg puszek/osobę), II miejsce przypadło po raz kolejny Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Śremie (3,40 kg puszek/osobę), III miejsce zajęły przedszkolaki z Przedszkola Nr 7 „Janka Wędrowniczka” (2,47 kg puszek/osobę).

Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci okolicznościowych czeków na zakupy lub usługę:
  • 1000 zł dla zwycięzcy,
  • 800 zł za zajęcie II miejsca,
  • 600 zł za zajęcie III miejsca.

Wyróżnienie otrzymało Przedszkole Nr 2 "Słoneczna Gromada”, które znalazło się blisko podium, uzyskując 2,07 kg puszek/osobę. W nagrodę przedszkole otrzymało czek na 400 zł.

Dzieci z placówek biorących udział w konkursie otrzymały upominki - drewniane ołówki z wygrawerowanym logo PUSZKObranie oraz dyplomy pamiątkowe. 

Bartosz Żeleźny - Zastępca Burmistrza Śremu podziękował  Markowi Miłowskiemu z Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego EKO-PARTNER za wieloletnią współpracę w zakresie odbioru złomu aluminiowego. Każdego miesiąca firma przekazuje do urzędu zestawienie z ilością puszek przekazanych przez placówki oświatowe. Wpływy z tytułu sprzedaży puszek przekazywane są placówkom oświatowym.

W marcu rozpoczyna się kolejna edycja PUSZKObrania. Placówki oświatowe z terenu gminy Śrem, które chcą wziąć udział w konkursie prosimy o kontakt z Zespołem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Śremie. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 marca.

Serdecznie zapraszamy!


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę