​Rodzinni nauczyciele historii i tradycji to nasi dziadkowie i babcie – spotkanie integracyjne dla o

Dodano: 01-02-2019

Szczególną rolą jaką pełnią osoby starsze w społeczności jest dbałość o tradycję i rodzinne rytuały. Senior ma zupełnie inny rodzaj doświadczeń, ale też pewien rodzaj dystansu, patrzy na świat z większym spokojem, tolerancją, wyrozumiałością, z takiej perspektywy pewne problemy wyglądają inaczej, są to wartościowe relacje, z których powinniśmy czerpać jak najwięcej.

31 stycznia 2019 roku na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie w Restauracji Stare Kasyno odbyło się spotkanie „Babcie i Dziadkowie –  rodzinni nauczyciele historii i tradycji”, w którym uczestniczyło ponad 90 osób z  nieformalnych grup senioralnych działających na terenie gminy Śrem. Gośćmi spotkania byli Adam Lewandowski -  Burmistrz Śremu, Andrzej Mieloszyński - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Śremie oraz Zdzisław Żeleźny - Przewodniczący Komisji Pomocy Społecznej, Ochrony Zdrowia i Środowiska.

W pierwszej części spotkania w roli prelegenta wystąpił Jerzy Sylwian poeta, który „ugościł uczestników słowem” i przybliżył nieocenioną rolę Babci i Dziadka – osób pomagających wzmacniać więzi międzypokoleniowe i podtrzymywać ciepłe relacje pomiędzy członkami rodziny. 

Druga część spotkania to uświetnienie tej okazji podczas wspólnie spędzonego czasu przy muzyce i zabawie.

Spotkanie integracyjne zostało zrealizowane w ramach Śremskiego Programu na rzecz osób starszych na lata 2017 - 2025


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę