​Uczniowie Jedynki laureatami konkursu Oaza zieleni

Dodano: 12-02-2018

1 lutego 2018 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie Oaza zieleni w różnych porach roku na terenie objętym działaniem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu i jej 9 placówek filialnych z Gniezna, Międzychodu, Obornik, Swarzędza, Szamotuł, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Wolsztyna i Wrześni.

Konkurs zorganizowany przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Poznaniu trwał od maja do listopada 2017 r. Jego celem było uświadomienie potrzeby zachowań ekologicznych w oazach zieleni i przekazywanie zdobytej wiedzy w najbliższym otoczeniu.

Zadaniem uczestników konkursu było fotografowanie 3 wybranych obiektów przyrodniczych w różnych porach roku. Uczniowie wypełniali też karty pracy, w których należało m. in. sporządzić mapkę terenu, na którym rosną wybrane obiekty, opisać je, narysować ich liście, owoce oraz zebrać informacje o atakujących je szkodnikach i chorobach.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 235 uczniów z 46 szkół województwa wielkopolskiego.

Szkołę Podstawową nr 1 im. M. Kopernika w Śremie reprezentowali:
  • Marcelina Kasprzak,
  • Piotr Kardasz,
  • Maja Kmiecik,
  • Zuzanna Kubaczyk,
  • Paulina Wachowiak.
Opiekunem grupy była pani Jadwiga Tomczyk.

Wymienieni uczniowie zdobyli  II MIEJSCE i otrzymali notebooki marki Lenovo. Nagrody na uroczystej gali wręczyła laureatom Marzena Wodzińska - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 

Konkurs fotograficzny i cały projekt dofinansowany został ze środków Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Z najlepszych prac konkursowych powstał  kalendarz na 2018 rok, który otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz dyrektorzy szkół.  Finałowej gali towarzyszyła wystawa fotografii przesłanych na konkurs.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę