Budżet Obywatelski Śremu - składanie projektów od 1 czerwca

Dodano: 15-05-2017

​1 czerwca rozpocznie się czas składania wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego Śremu 2018. Termin zakończenia naboru wniosków wyznaczony jest na 30 czerwca.

Pomysł, który decyzją mieszkańców gmina Śrem zrealizuje w przyszłym roku, może zgłosić każdy mieszkaniec gminy Śrem, który ukończył 16 lat. Wystarczy zebrać poparcie 15 osób i wypełnić formularz online na stronie budzetobywatelski.srem.pl.
Etap przygotowywania wniosku można rozpocząć już teraz – od kwietnia istnieje możliwość uruchomienia konta na stronie budzetobywatelski.srem.pl i uzupełniania niezbędnych informacji.
 
Składając wniosek należy przygotować opis projektu, oszacować koszty realizacji, a w przypadku projektów związanych z inwestycjami: m.in. określić lokalizację, sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz własność nieruchomości.
W lipcu i sierpniu wniosek zostanie poddany weryfikacji. Jeżeli spełni wszystkie kryteria oceny, projekt zostanie poddany głosowaniu, które odbędzie się we wrześniu.
Uchwała wraz z kartą oceny projektu i wszystkimi ocenianymi kryteriami znajduje się tutaj.
Warto zapoznać się z kartą przed złożeniem projektu, aby uniknąć niepotrzebnych poprawek czy rozczarowań związanych z negatywną weryfikacją.

W przypadku pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt:

Urząd Miejski w Śremie
Zespół Obsługi Inwestorów i Komunikacji Społecznej
pok. nr 16
tel. 61 28 47 116, 61 28 47 118
e-mail: budzetobywatelski@srem.pl
FB: https://www.facebook.com/budzetobywatelskisremu/
 
 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę