Dożynki Gminne w Błociszewie – 10 września 2017 r.

Dodano: 06-07-2017 TAGI:

W niedzielę 10 września br. w Błociszewie odbędą się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Błociszewie. 

Tradycyjnie według ceremoniału dożynkom przewodniczyć będą Starosta i Starościna dożynkowi, którzy przekażą bochen chleba upieczonego z mąki przygotowanej z ostatnich plonów.

Tegoroczni Starostowie Gminnych Dożynek w Błociszewie to Pani Alina Weiss oraz Pan Szymon Wierzba. 

Pani Alina Weiss będzie pełniła zaszczytną funkcję starościny podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Błociszewie. Pani Weiss ukończyła liceum rolnicze w Lesznie. W Błociszewie  z mężem zakupili gospodarstwo i  zamieszkali tam wraz z rodziną w sierpniu 1992 roku. Obecnie gospodarują na 3 hektarach, większość to tunele foliowe ( około 50 szt.). Uprawiają truskawki, warzywa i kwiaty. Wyprodukowane towary sprzedają głównie na giełdach ogrodniczych w Poznaniu  i Wrocławiu.  Mąż Pani Aliny - Dariusz, jest zapalonym myśliwym. Państwo Weiss  mają troje dorosłych dzieci i dwoje wnucząt. 

Pan Szymon Wierzba będzie pełnił funkcję starosty podczas tegorocznych dożynek. Pan Szymon ma 32 lata . Tegoroczny starosta dożynkowy ukończył Szkołę Rolniczą w Grzybnie. Pan Wierzba wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo o powierzchni ok.60 ha. Produkcja roślinna to głównie Zboża, rzepak oraz burak cukrowy. Produkcja zwierzęca to bydło opasowe w ilości 40 szt.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę