Głos seniora w gminie Śrem

Dodano: 16-03-2017

asos.jpg
Projekt "Głos seniora w gminie Śrem" Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Towarzystwa Pomocy Potrzebujących im. św. Brata Alberta „Nadzieja” jest uzupełnieniem systemu wsparcia w gminie Śrem mający wypracowywać oraz wzmocnić wśród seniorów zaangażowanie w życie publiczne. 

Celem projektu „Glos Seniora” jest zwiększenie poziomu partycypacji śremskich seniorów w swoich środowiskach lokalnych , poprzez wyposażenie osoby starsze w kompetencje umożliwiające skorzystanie z mechanizmów partycypacyjnych. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości osób starszych w zakresie korzyści z zaangażowania się w życie publiczne, stworzyć przestrzeń do debaty publicznej.

Szczegóły projektu
  • Warsztaty dotyczące Edukacji Obywatelskiej połączone z wizytą studyjną, Warsztaty dotyczące wolontariatu „Senior do pomocy”, 
  • Rozpowszechnienie Akcji „Pudełko Życia” akcja promocyjna - Bilbordy,  Mobilny Punkt Edukacji Obywatelskiej, który dotrze do min.100 seniorów miesięcznie, 
  • Warsztaty z dziennikarstwa prasowego, telewizyjnego połączone z wizytą studyjną w Telewizji Regionalnej oraz powstanie zespołów redakcyjnych prasowego i telewizyjnego – Telewizji Senior oraz Gazetę dla Seniorów.
  • Warsztaty korzystania z nowych technologii i powstanie E-Zespołu tworzącą platformę mediów społecznościowych. 
Udział w zadaniach co najmniej 170 osób po 60 roku życia w okresie do 31 grudnia 2017 r. 

Zapraszamy do kontaktu
z koordynatorami projektu
organizacje pozarządowe, organizacje senioralne, lokalne media
oraz mieszkańców naszej gminy.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie ul. Roweckiego 31, tel. 61 28 36107
Towarzystwo Pomocy Potrzebujących im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie, tel. 663953504


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę