Gmina Śrem na 54. pozycji w rankingu zrównoważonego rozwoju

Dodano: 09-11-2017

Podczas konferencji pt. „Zrównoważony Rozwój Społeczno-Gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego”, która odbyła się w Sejmie, zaprezentowano wyniki rankingu najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce.

Na 54. miejscu w kategorii gmin miejsko-wiejskich uplasował się Śrem. W tej kategorii badano 616 gmin.
 
Miasta i gminy podzielono na cztery kategorie: gminy wiejskie, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta na prawach powiatu. Ranking, uwzględniający wszystkie miasta i gminy w Polsce, jest opracowywany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Sprawdzane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.
Na czele poszczególnych kategorii znalazły się Kleszczów, Polkowice, Karpacz i Warszawa.
Ranking JST Zrównoważonego Rozwoju ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego jst oraz promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców. Badanie przygotowali i opracowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę