I etap budowy dróg na osiedlu mieszkaniowym w Nochowie

Dodano: 27-11-2018

Do 10 grudnia 2018 roku potrwa budowa ulicy Wiosennej w Nochowie. Budowa dróg na osiedlu mieszkaniowym w Nochowie została podzielona na kilka etapów.

Przedmiotem inwestycji drogowej w Nochowie jest wykonanie przebudowy nawierzchni dróg i chodników na osiedlu mieszkaniowym.Celem jest usprawnienie połączenia i skomunikowania wewnątrz osiedlowego – odcinek ul. Wiosennej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 432 relacji Śrem – Leszno do skrzyżowania z ul. Pogodną. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego, komfort, estetykę oraz zmniejszy negatywne oddziaływanie drogi na środowisko. 

Nowa nawierzchnia jezdni oraz chodników zostanie wykonana z kostki betonowej. W ramach inwestycji zostaną wykonane zjazdy do nieruchomości oraz odwodnienia drogi – studzienki wpustowe wraz z podłączeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej. Na budowanym odcinku powstaną dwa progi zwalniające. 
 
Remont-ul.jpg

Koszt budowy ulicy Wiosennej w Nochowie wynosi 586.078,47 zł.  Wykonawcą inwestycji jest Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa ,,INWEST- BRUK" Paweł Tomczyk ze Śremu, kóra została wyłoniona w drodze przetargu. Inwestycja została sfinansowana z budżetu gminy Śrem. W 2019 roku zaplanowano kolejny etap budowy dróg na osiedlu mieszkaniowym w Nochowie.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę