III Jazda indywidualna na czas

Dodano: 24-09-2015

W niedzielę 20 września 2015 r. w Bodzyniewie odbyła się III Jazda Indywidualna na Czas, zorganizowana przez Macieja Foerstera oraz Centrum Kultury Książ Wlkp. i Szkołę Podstawową
w Bodzyniewie.

Jazda indywidualna na czas to konkurencja rozgrywana w ramach kolarstwa szosowego, która polega na jak najszybszym pokonaniu kilkudziesięciokilometrowego odcinka trasy. W tym wypadku było to 20,5 km. Mimo, że jest to konkurencja dedykowana dla rowerów szosowych, możliwy był start na rowerach niemal każdego typu. Zawodnicy startowali co minutę, a ostatnia dziesiątka najlepszych zawodników, którzy na podstawie poprzednich edycji znani byli organizatorowi ze swoich możliwości, startowała co dwie minuty. I w ten sposób „rozstawiono” zawodników zgodnie z tradycją ogólnoświatowych czasówek.
Ostatecznie na starcie pojawiło się 101 zawodników i zawodniczek z całej Wielkopolski.  Oprócz 
20 zawodników ze Śremu i okolic przyjechali także kolarze m.in. z Lubonia, Poznania, Leszna, Nowego Tomyśla, Wrześni,  Kalisza i Konina.

Biuro zawodów sprawnie wydało pakiety startowe i równo o godz. 11:01 nastąpił start pierwszego zawodnika. W międzyczasie, zawodnicy czekający na start, mogli rozgrzewać się na specjalnie przygotowanych rowerach stacjonarnych lub skorzystać z bufetu oferującego gorącą kawę, herbatę
i ciasto przygotowane przez miejscowe gospodynie domowe. Ponadto na każdego zawodnika, bez względu na to czy ukończył zawody czy nie, czekał skromny poczęstunek w postaci grillowanej kiełbasy.
Około pół godziny po przyjeździe ostatniego zawodnika rozpoczęło się uroczyste wręczanie dyplomów i medali w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz statuetek ufundowanych przez Burmistrza Miasta Śremu dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN. Fundatorem nagrody dla najlepszego zawodnika Miasta i Gminy Śrem była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bodzyniewie Pani Małgorzata Kardasz, która osobiście wręczyła puchar.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Jacek Swędrowski z Konina, który trasę o długości 20,5 km pokonał w 29 minut i 45 sekund osiągając średnią 41,36 km/h. Najszybszą zawodniczką okazała się mieszkanka Lubonia pani Anita Kostecka z czasem 38 minut i 4 sekund oraz średnią 32,31 km/h. Najszybszym zawodnikiem Miasta i Gminy Śrem okazał się Dariusz Mroziewicz ze Śremu, który uzyskał czas 33 minut i 6 sekund ze średnią 37,16 km/h. 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę