11. edycja Bezpiecznego Tygodnia w SP6

Dodano: 11-05-2018

​Bezpieczny Tydzień w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Braci Barskich w Śremie to program profilaktyczny pod patronatem Rady Programu Bezpieczne Miasto. 

Jedenastej edycji Bezpiecznego Tygodnia przewodzi hasło „Żeby zdrowe były dzieci, nie palimy w Śremie śmieci”, które nawiązuje do kampanii Urzędu Miejskiego w Śremie - „Śrem antySMOGOWO”. 
W ramach zajęć profilaktycznych dzieci mają już za sobą spotkanie z panią weterynarz Justyną Janiak, podczas którego uczyły się bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami. Pyrek, ulubiony policjant wszystkich dzieciaków, spotkał się z uczniami klas pierwszych i omówił ogólne zasady bezpiecznych zachowań. Podczas zajęć „Sieciaki”, „Bezpieczeństwo w sieci” oraz wykładu o cyberprzemocy dzieci poznały zagrożenia w Internecie. Nie zabrakło zajęć dot. tematyki pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, profilaktyki zachowań ryzykownych, działań antynarkotykowych czy tolerancji. W nadchodzącym tygodniu uczniowie usłyszą o negatywnym wpływie palonych śmieci na ludzkie zdrowie. 
Bezpieczny Tydzień to również okazja do udziału w turniejach wiedzy, konkursach plastycznych, literackich oraz filmowych.

Finał Bezpiecznego Tygodnia planowany jest na 18 maja w Szkole Podstawowej nr 6.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę