Just Sing - VI edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej

Dodano: 17-05-2017

W piątek, 12 maja 2017 r. w Kinoteatrze Słonko odbyła się VI edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej Just Sing, organizowanego przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie. Konkurs odbył się we współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury.  Burmistrz Śremu Adam Lewandowski objął patronatem honorowym Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Just Sing. 

Na wstępie imprezy głos zabrał dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie Bogusław Banachowicz, który przypomniał cele konkursu oraz przedstawił jury, w skład którego weszli: Jerzy Andrzejczak - wieloletni dyrygent Chóru Moniuszko w Śremie, Adrian Bartnik - muzyk, przedstawiciel Śremskiego Ośrodka Kultury, Dorota Wysz - przedstawiciel wydawnictwa Macmillan oraz Marta Tomczyk - nauczyciel języka angielskiego. 

W konkursie udział wzięło 12 uczniów z 6 szkół gimnazjalnych ze Śremu, Dąbrowy, Dolska i Książa Wielkopolskiego. Jury nie miało łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców ze względu na wysoki poziom wokalny i językowy wielu występów.

Ostatecznie laureatami konkursu zostali: 
  • I miejsce – Katarzyna Hoffa z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie,
  • II miejsce - Zofia Sobolewska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie,
  • III miejsce Wiktoria Bukowiecka – Gimnazjum w Książu Wielkopolskim.
Konkurs Just Sing cieszy się wielką popularnością wśród gimnazjalistów z powiatu śremskiego, za organizacje konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie. 

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowały: Wydawnictwo Macmillan oraz Spółdzielczy Bank Ludowy im. Ks. P. Wawrzyniaka.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę