Kolejna edycja „Jesieni na Łęgach Mechlińskich” za nami

Dodano: 02-10-2017

W dniu 1 października 2017 r. na mechlińskich łąkach odbył się już po raz szósty festyn „Jesień na Łęgach Mechlińskich”.

Przy pięknej słonecznej pogodzie imprezę rozpoczęła Msza św. przy krzyżu Skrzydlewskiego nad Wartą odprawiona przez ks. Krzysztofa Glinkowskiego. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił zespół Capella Canta Brass, który wśród tonów swych instrumentów zaprowadził uczestników na polanę, gdzie po oficjalnym otwarciu festynu uraczył gości koncertem będącym pierwszą atrakcją imprezy. 
Spotkanie poprowadził pan Marcin Szydłowski – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie. 

Kolejnym punktem programu była prezentacja tresury psa policyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, także z udziałem uczestnika w stroju pozoranta. Wielkie zaciekawienie wzbudził pokaz podstawowego wyszkolenia jeździeckiego, zaprezentowany przez amazonki i jeźdźców z Dworu Andrzejówka, a także pokazy dżygitówki oraz walk rycerskich na kopie i miecze w wykonaniu grupy kaskaderów konnych Apolinarski Group. 

Niedzielny odpoczynek na łonie natury wielokrotnie w czasie trwania imprezy umilały występy: uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie oraz zespołu JIM BAND. Na zakończenie festynu Dwór Andrzejówka zorganizował tradycyjną „pogoń za lisem”. 

Występom towarzyszyły: pokaz trofeów myśliwskich i wystawa przyrodnicza zorganizowana przez Koło Łowieckie Nr 73 „KOGUT” w Kórniku, prezentacja Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju, darmowe przejazdy bryczkami ze Stajni Kawcze, a także atrakcje kulinarne: grochówka z polowej kuchni harcerskiej, słodkości Gospodyń z Mechlina, przysmaki z grilla oraz dziczyzna zaserwowana przez Koło Łowieckie Nr 73 „KOGUT” w Kórniku.

„Jesień na Łęgach Mechlińskich” jest wspólną inicjatywą Gminy Śrem, Nadleśnictwa Babki i Powiatu Śremskiego, przy ogromnym wkładzie i pomocy Rady Sołeckiej z Mechlina, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Mechlin, Gajówki Organizacja Imprez Małgorzata Wiśniewska ze Zbrudzewa, Koła Łowieckiego Nr 73 „KOGUT” w Kórniku, Dworu Andrzejówka, Szkoły Podstawowej w Dąbrowie i harcerzy z Hufca Śrem im. Mazurka Dąbrowskiego. 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę