Kongres Metropolitalny SMART METROPOLIA 2017

Dodano: 14-11-2017

​W dniach 13-15 listopada w Gdańsku odbywa się  VI. Międzynarodowy Kongres Metropolitalny SMART METROPOLIA 2017.  W konferencji bierze udział burmistrz Śremu  Adam Lewandowski.

Smart Metropolia to największa w Polsce cykliczna debata na temat rozwoju obszarów metropolitalnych, skierowana do liderów administracji, samorządu i biznesu oraz osób zaangażowanych w rozwijanie miast i miejscowości, w których żyją. 

VI edycja kongresu poświęcona jest różnym aspektom relacji wewnątrz i pomiędzy metropoliami. Przez trzy dni uczestnicy biorą udział w panelach i prelekcjach na temat zrównoważonego rozwoju całego obszaru metropolitalnego, w tym miast zlokalizowanych poza centrum metropolii, rozwiązań zarządczych i technologicznych. 
 
23600320_1802812569760729_311526227_o-(1).jpg

Jednym z panelistów dyskusji pt. „Strategie i zadania a dostępne zasoby. Jak zapewnić  finansową siłę polskich metropolii?” był burmistrz Śremu i wiceprezes Metropolii Poznań Adam Lewandowski. W towarzystwie m.in. Pawła Chorążego, Wiceministra Rozwoju,  Carole Mancel-Blanchar z Komisji Europejskiej czy  dr. Krzysztofa Zamasza z Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej poruszono temat dot. struktur zarządzania, źródeł finansowania oraz roli Zintegorwanych Inwestycji Terytorialnych. 

Organizatorami kongresu są Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot i Ministerstwo Rozwoju.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę