Nowe wnioski o 500+ oraz o świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego.

Dodano: 03-08-2017 TAGI:

W gminie Śrem w pierwszym dniu przyjmowania wniosków o 500+ złożono 176 wniosków (w tym 106 przyjęto elektronicznie). Złożono również 36 wniosków o świadczenia rodzinne.

Ujednolicono terminy składania wniosków o różne formy na nowe okresy świadczeniowe - świadczenia wychowawcze 500+, ale także o świadczenia rodzinne i te z funduszu alimentacyjnego, a śremianie mogą już od 1 sierpnia br. dopełnić wszystkich niezbędnych formalności jednocześnie.

Główne zasady przyznawania świadczenia wychowawczego pozostały bez zmian.

Rządowy program „Rodzina 500 plus” to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Takie samo wsparcie przysługuje także na pierwsze lub jedyne dziecko, wychowujące się w rodzinie o niskich dochodach. W tym drugim przypadku warunkiem przyznania świadczenia jest spełnienie kryterium dochodowego w wysokości 800 zł lub – w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego – 1200 zł.

Kiedy złożyć wniosek?

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia. W praktyce oznacza to, że przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za październik nastąpi do 31 października tego roku.
Jeśli szukacie Państwo dodatkowych informacji, można skorzystać z przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informatora „Rodzina 500 plus”. 

Formularze wniosków i innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o świadczenia dla rodzin można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie, przy ulicy Grota Roweckiego 31 w poniedziałki w godz. 7:00 – 18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7:00 – 16:00

Kontakt telefoniczny: 61 28 10 447. 

Wszystkie wnioski można złożyć drogą elektroniczną za pomocą portalu „Empatia” lub poprzez systemy bankowe oraz PUE ZUS.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę