Nowy iDziennik+ w szkołach podstawowych gminy Śrem

Dodano: 06-02-2019

Gmina Śrem od lutego 2019 roku uruchomiła kolejną, bezpłatną, innowacyjną i łatwiejszą w obsłudze wersję systemu dziennika – iDziennik+, usprawniającego komunikację pomiędzy szkołą podstawową a rodzicami. Nowe rozwiązanie to głównie dodatkowa możliwość korzystania z dedykowanej aplikacji na urządzeniach mobilnych: na smartfonach i tabletach pracujących na systemach Android oraz iOS. Nowy iDziennik + został wprowadzony w 11 szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Śrem.


Progman iDziennik+ to kolejna wyższa wersja obecnego systemu Progman iDziennik, która została rozbudowana o 3 nowe możliwości takie jak:
 
mobilna.png raporty.png aktual.png
aplikacja mobilna
„iDziennik Mobile”
raporty indywidualnych
postępów ucznia
tablica aktualności
 

Aplikacja „iDziennik Mobile”

aplikacja-idziennik-mobile.jpg


Dzięki aplikacji „iDziennik Mobile” rodzice mogą ZAWSZE i w każdym miejscu sprawdzać wyniki dziecka i komunikować się z nauczycielami. W ten sposób Progman iDziennik+ staje się platformą obustronnej, wygodnej komunikacji na linii rodzic-szkoła. Oznacza to, że rodzice zyskują poczucie spokoju i pewności, że są na bieżąco w sprawach dotyczących ich dzieci. Także nauczyciele mają łatwiejszy i szybszy kontakt z rodzicami i tym samym oszczędzają czas.Instalacja aplikacji iDziennik Mobile na urządzeniu mobilnym jest bardzo intuicyjna i sprowadza się do kilku prostych kroków:

 

1.

Na urządzeniu mobilnym należy pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację iDziennik Mobile:
• dla urządzeń z systemami Android -  Sklep Google Play
• dla urządzeń z systemem  iOS - App Store

następnie należu uruchomić aplikację iDziennik Mobile i następnie wprowadzić swój PIN do aplikacji
andorid.jpg


apple.jpg
 

2. 

Na innym urządzeniu (np. komputer) zalogować się do systemu iDziennik i przejść do zakładki Więcej>Dostęp mobilny

dostep-zakładka.jpg

 

3.

Na urządzeniu mobilnym zeskanować QR-kod (kwadrat z kodem kreskowym) - Przycisk Skanuj QR kod
skanowanie.jpg


Aplikacja umożliwia sprawdzanie informacji o wielu uczniach. Wystarczy z menu aplikacji dodać kolejnego ucznia i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Raporty indywidualnych postępów ucznia

2x-wykres-(1).jpg

Raporty indywidualnych postępów ucznia
Dzięki którym nauczyciele/dyrektorzy, a także rodzice otrzymują wyniki dziecka oraz informacje o frekwencji na tle klasy i rocznika.

Raporty przekrojowe umożliwiają nauczycielom szybką diagnozę ucznia oraz pozwalają na sprawne przygotowanie kart indywidualnych postępów ucznia, które pomocna są na zebraniach klasowych i Radach Pedagogicznych. Dzięki temu nauczyciel/rodzic może przyjrzeć się mocnym i słabym stronom ucznia/dziecka, zaobserwować progres lub niepokojące zmiany i podjąć dalsze decyzje dotyczące ścieżki edukacyjnej ucznia/dziecka.
 


Tablica aktualności

tablica.jpg
Dzięki tablicy aktywności wyświetlane są najnowsze wiadomości z życia szkoły oraz wpisy, jakie pojawiły się od ostatniego logowania do systemu przez rodzica.

 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę