Puchar Ligi dla Totemu

Dodano: 12-02-2018

W dniu 11.02.2018 zakończyły się rozgrywki Pucharu Halowej Piłki Nożnej w sezonie 2017/2018. Puchar zdobył zespół Totemu, który zrewanżował się zespołowi Instalatora za zeszłoroczną porażkę i zwyciężył 4:1. Puchar zwycięskiemu zespołowi wręczyli: Daniel Cicharski prezes Śremskiego Sportu i Szymon Kowalski właściciel firmy Green Bike.

Walka o trofeum rozpoczęła się w niedzielne popołudnie od pojedynków ćwierćfinałowych. Pierwszy z nich nie doszedł jednak do skutku. Piłkarze AP Trans nie zdołali skompletować składu na pojedynek z Totemem i oddali miejsce w półfinale walkowerem. To dzięki bramce Norberta Koniecznego na parkiecie wywalczył sobie Green Bike wygrywając skromnie 1:0 z pierwszoligowym Agroltechem. Drugą parę półfinałową stworzyli piłkarze Wangi i Instalatora. Pierwsi ograli 3:1 SBL, a drudzy pokonali 2:0 Fenix, ale drugoligowcy pozostawili po sobie dobre wrażenia pokazując, że Extraligę i II ligę nie dzieli przepaść.
 
Półfinałowy pojedynek Totemu z Green Bike rozpoczął się niespodziewanie. Z wolnego gola zdobył bowiem Norbert Konieczny. Totem – jak na faworyta przystało – zachował jednak spokój. Szybko odrobił straty, a potem dobił rywali i skończyło się wysokim zwycięstwem 6:2. Goli zabrakło w spotkaniu Wangi z Instalatorem. Żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i zdała się na los szczęścia, jakim poniekąd są karne. Te dostarczyły emocji, bowiem zwycięzcę wyłoniono dopiero po szóstej serii. Karne lepiej strzelali, bądź też jak kto woli więcej szczęścia w nich mieli, piłkarze Instalatora i to oni stanęli przed szansą obrony trofeum. Nie pozwolił im jednak na to Totem. Szybkie prowadzenie zapewnił Michał Błaszyk, a po przerwie rywali dobili Mateusz Michałowski i dwukrotnie Szymon Kaczmarek. Instalator stać było jedynie na honorową bramkę Przemysława Kocha. Totem wygrał 4:1 i zasłużenie sięgnął po puchar, który wręczyli Maciej Kowalski z firmy Green Bike i Daniel Cicharski – prezes Śremskiego Sportu.


WYNIKI:
Ćwierćfinały:
Totem : AP-Trans 5:0 w/o
Agroltech Wyrzeka : Green Bike 0:1
SBL : Wanga 1:3
Instalator : Fenix 2:0

Półfinały :
Totem : Green Bike 6:2
Wanga : Instalator 00 karne 4:5

Finał :
Totem : Instalator 4:1

Komplet wyników i terminarz ligi halowej na stronie http://www.ligihalowe.pl/

Relacje z Pucharu Ligi także na portalu  http://fujigol.naszsrem.pl/

 

sremskisport.pl 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę