Rusza rządowy program „Maluch+” 2019

Dodano: 30-11-2018

Urząd Miejski w Śremie informuje, że rozpoczął się nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. W 2019 r. rząd planuje przeznaczyć na tworzenie nowych i dofinansowanie już istniejących miejsc opieki dla najmłodszych dzieci 450 mln zł.

złobek.jpg

Od nowego roku zostaną wprowadzone zmiany do projektu. W edycji „Maluch+” 2019 samorządy, w których nie ma żadnych żłobków i klubów dla dzieci w wieku do lat 3, będą mogły liczyć na 30 tys. zł. Większe dofinansowanie dostaną także samorządy na utworzenie nowych miejsc 22 tys. zł.
W przyszłorocznej edycji programu „Maluch+” wprowadzono kolejność w przyznawaniu dofinansowania, gdy zapotrzebowanie będzie większe niż dostępne środki. W pierwszej kolejności przyznawane będą one na tworzenie nowych miejsc przez jednostki samorządu terytorialnego i funkcjonowanie miejsc gminnych utworzonych z dofinansowaniem z poprzednich edycji „Maluch+”.

Nabór ofert do edycji „Maluch +” 2019 rozpoczął się 28 listopada i potrwa 4 tygodnie. Następnie Wojewodowie w ciągu 4 tygodni będą mieli obowiązek ocenić oferty i przekazać je do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W terminie do 28 lutego 2019 r. Ministerstwo ogłosi wyniki konkursu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.gov.pl


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę