Spotkanie integracyjno - edukacyjne dla członków organizacji pozarządowych z gminy Śrem

Dodano: 16-03-2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie w ramach Centrum Aktywności Lokalnej zorganizował 10 marca 2017 roku spotkanie integracyjno-edukacyjne z okazji Dnia Kobiet.

Ideą spotkania była aktywizacja mieszkanek gminy Śrem poprzez przedstawienie realizowanych lokalnie inicjatyw i działań, z udziału których można czerpać wiele satysfakcji i realizować się na wszystkich płaszczyznach życia, a także wyposażenie ich w wiedzę z zakresu dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

W programie spotkania znalazła się prelekcja fizjoterapeutów pracujących w Centrum Rehabilitacji L’ASCADA, którzy zaprezentowali w teorii oraz praktyce zasady wykonywania masażu leczniczego, a także terapeutycznego. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie w ramach Kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” oraz Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych przedstawili aktualną ofertę działań zachęcających śremskich seniorów do aktywności. Podczas spotkania świętowano urodziny stuletniej mieszkanki gminy Śrem Pani Janiny Marciniak. Czas spotkania uczestnikom umilił występ artystyczny Kasi Hoffa z Zespołu Szkół w Dąbrowie.

Z oferty nieodpłatnie skorzystało ponad 100 mieszkanek gminy Śrem z następujących organizacji: Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”, Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Towarzystwo Śremskich Amazonek, Polski Związek Kombatantów, Koło Emerytów i Rencistów przy Międzyzakładowym Związku Odlewni Żeliwa, Klub Seniora „Młodzi Duchem”, Klub Literacki „Amator”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Mechlin.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę