Stacje naprawy rowerów przygotowane do sezonu rowerowego

Dodano: 08-03-2019

Od 2016 roku śremscy rowerzyści mogą korzystać z pięciu samoobsługowych stacji naprawy rowerów zlokalizowanych na obszarze Śremu. Na samoobsługowych punktach naprawy można napompować rower, wymienić dętkę czy wyregulować hamulce. 

Ogólnodostępne stacje naprawy rowerów w Śremie powstały z myślą o miłośnikach jazdy rowerem, których na ulicach Śremu z roku na rok przybywa. Stacje szybko zyskały popularność wśród rowerzystów. Samoobsługowe punkty naprawy rowerów umożliwiają uporać się z awarią lub usterką podczas rekreacyjnych wypadów rowerowych lub podróży jednośladem z pracy do domu.

Niestety popularne stacje naprawy rowerów często stają się celem wandali. Najczęściej wandale niszczyli pompki rowerowe i urywali zbrojone węże wraz adapterami. Wyrywano także metalowe linki z kluczami imbusowymi. Dewastowane były także stalowe obudowy stacji oraz serwisowe wsporniki rowerowe.

Koszt generalnego remontu i przygotowania 5 stacji naprawy rowerów "Rowerowy Śrem" do sezonu rowerowego 2019 r - wyniósł 9.546,65 zł brutto i został sfinansowany z budżetu gminy Śrem.
 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę