Wakacyjny pedagog – podsumowanie działań

Dodano: 13-10-2017

6 października br. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie  odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano działania skierowane do dzieci oraz młodzieży z gminy Śrem w okresie letnim.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie od czerwca do września br realizował usługę streetworkingu dla dzieci i młodzieży pod nazwą "Wakacyjny pedagog". Celem działań było stworzenie dzieciom konstruktywnych form spędzania wolnego czasu oraz możliwość rozwoju zainteresowań. Dzieci miały możliwość ciekawego spędzania wolnego czasu pod opieką wykwalifikowanej kadry. 

Inną wakacyjną formą aktywizacji dzieci i młodzieży była inicjatywa pn. „Wakacyjne Czwartki z Hipolitem”, realizowana we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Śremie oraz Klubem Żeglarskim „Odlewnik”. 
 
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Śremie,  Zespołu Szkół Technicznych w Śremie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie. Spotkanie posłużyło podsumowaniu podjętych działań, wymianie  spostrzeżeń, a także wypracowaniu rekomendacji co do kontynuacji pracy z najmłodszymi śremianami, poprzez działania w sferze sportowej, rekreacyjnej, artystycznej i kulturalnej. 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę