Współpraca z samorządem obornickim w zakresie programów senioralnych

Dodano: 07-12-2017

​4 grudnia br. odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Śremie odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz oraz Rady Seniorów Obornik. Spotkanie było kontynuacją współpracy z Obornikami w zakresie programów senioralnych oraz działalności Rady Seniorów. 

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, radni Rady Miejskiej w Śremie Piotr Woszczyk - Zastępca Burmistrza Obornik oraz Eugeniusz Kierstan – Przewodniczący Obornickiej Rady Seniorów, podmioty działające na rzecz śremskich seniorów, organizacje pozarządowe, a wśród nich osoby szczególnie zaangażowane w powstanie Śremskiej Rady Seniorów.  

Gości powitał  Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, który opowiedział o zmianach w Śremie, planach inwestycyjnych i podejmowanych działaniach. Piotr Woszczyk zaprezentował inicjatywy na rzecz osób starszych realizowane w Obornikach, a Eugeniusz Kierstan opowiedział o funkcjonoaniu Rady Seniorów w Obornikach.

Bardzo żywe jeszcze wspomnienie wizyty studyjnej śremskich seniorów w Obornikach przywołała redakcja TV Senior prezentując materiał filmowy z tego wydarzenia.   

Spotkanie było okazją do zaprezentowania działań realizowanych na rzecz osób starszych w gminy Śrem. Podsumowano inicjatywę Śremskie Spacery Historyczne i wręczono podziękowania Zdzisławowi Żeleźnemu, który od 2015 roku był przewodnikiem Spacerów; Michałowi Jędrkowiakowi, dziennikarzowi Tygodnika Śremskiego oraz Towarzystwu Miłośników Ziemi Śremskiej, które w 2016 roku realizowało Śremskie Spacery historyczne w ramach MIKRODOTACJI projektu Centrum PISOP. 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę