Wykłady w Szkole Rodzenia

Dodano: 11-07-2017


                                                                                       nagł.png

Wokół zadań związanych z rodziną, macierzyństwem i rodzicielstwem w ramach Szkoły Rodzenia dnia 3 lipca 2017 roku w śremskim szpitalu odbyły się wykłady pod tytułem „Wyzwania rodzicielstwa”. 

Wykłady to część projektu „Profilaktyka ma znacznie - wielowymiarowe działania gminy Śrem na rzecz zapobiegania przemocy w rodzinie”, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i gminy Śrem. 

Podczas spotkania omówiono sferę pomocą realizowaną na rzecz rodzin z dziećmi,  zarówno w zakresie wsparcia finansowego, jak również wsparcia w formie poradnictwa i usług społecznych. Zasadniczą częścią spotkania był wykład dotyczący budowania więzi z małym dzieckiem, wpływu atmosfery domu rodzinnego w pierwszych trzech latach życia dziecka. Poruszano też tematy związane z różnymi psychologicznymi aspektami dotyczącymi porodu. 

Realizacja wykładów była możliwa dzięki zaangażowaniu partnerów: Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Śremie.

Przedsięwzięcie ma na celu zbudowanie klimatu służącego przyszłym rodzicom oraz zaprezentowanie oferty wsparcia realizowanej w gminie Śrem. W ramach projektu przewidziane są kolejne wykłady. 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę