Zakończenie realizacji projektów drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu w 2016 r.

Dodano: 05-10-2017

2-ed.jpg
Zakończenie inwestycji zgłoszonych
do realizacji podczas drugiej edycji
Budżetu Obywatelskiego Śremu w 2016 r.
 


W okresie letnim zostały zrealizowane wszystkie zwycięskie projekty drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu. Autorzy zgłaszanych projektów wspólnie z Burmistrzem Adamem Lewandowskim oddali je do użytkowania mieszkańcom.

Miasteczko ruchu drogowego w Nochowie

Projekt lokalny wiejski
amiasteczki.jpg
17 września 2017 r. podczas festynu sportowego w Nochowie otwarto miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko ruchu drogowego w Nochowie będzie przygotowywać młodych pieszych oraz rowerzystów do bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Miasteczko rowerowe mieści się obok boiska wielofunkcyjnego. Stanowi jeden z elementów Nochowskiego Centrum Rekreacyjno – Sportowego. W obrębie miasteczka rowerowego powstały 3 główne drogi i 6 łączących je ścieżek rowerowych oddzielonych od siebie pasami zieleni. Autorem projektu była Weronika Żołnierek.
 

Miasteczko rowerowe w Śremie

Projekt lokalny miejski

aIMG_5665.jpg
19 września 2017 r. na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 1 oddano do użytkowania projekt Patryka Kubskiego Miasteczko rowerowe w Śremie. Miasteczko rowerowe o wymiarach 30 m x 50 m wybudowane jest z kostki brukowej. Miasteczko tworzy system znaków poziomych i pionowych, chodników i ścieżek rowerowych. Na placu zlokalizowane są: przejazd kolejowy, progi zwalniające oraz droga z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku. Centralną częścią miasteczka jest dwupasmowe rondo. Obok miasteczka znajduje się plac z parkingiem rowerowym. Miasteczko dostosowane jest do profesjonalnego przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową.

Pumptrack w Parku Odlewników

Projekt ogólnogminny
aIMG_6054.jpg
2 października 2017 r. odbyło się otwarcie projektu pn. Pumptrack w Parku Odlewników złożonego przez Tomasza Żaka.  W ramach zgłoszonego projektu  powstał  plac do jazdy rowerem, deskorolką lub na rolkach. Pumptrack zbudowany jest z szybkich zakrętów i muld. Pumptrack wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi, kondycję oraz koordynację ruchową przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Pumptrack jest zaprojektowany w taki sposób, aby frajdę z jazdy mieli nie tylko eksperci, ale zarówno amatorzy i dzieci.


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę