Zgłoś usterkę smartfonem

Dodano: 11-04-2017

localspot-baner-700x200-300x100-1.jpg

Od kwietnia 2017 roku niesprawne oświetlenie uliczne, zdewastowane ławki, dziury w jezdniach, dzikie wysypiska śmieci, zakłócanie porządku oraz inne problemy i usterki w gminie Śrem można zgłaszać za pomocą aplikacji mobilnej LocalSpot. W ciągu kilku sekund zgłoszenie trafi do Urzędu Miejskiego w Śremie.

Co to jest LocalSpot?

LocalSpot to nowoczesna forma kontaktu mieszkańca z Urzędem Miejskim w Śremie. Rozwiązanie dzięki któremu mieszkańcy gminy Śrem mogą zgłaszać problemy w czasie rzeczywistym np. podczas spaceru po mieście czy wycieczki rowerowej, bez potrzeby szukania danych kontaktowych do właściwego zarządcy, urzędu czy pionu zajmującego się wybranym zagadnieniem. 

 

System LocalSpot  tworzą portal www.localspot.pl 
oraz aplikacja mobilna dostępna przez smartfon. 

 

2-platformy.jpg

Jak wysłać zgłoszenie usterki? 

Wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację LocalSpot na telefon (iOS, Android) lub wejść na stronę www.localspot.pl. Zgłoszenia można dokonać w pełni anonimowo, bez konieczności logowania. Po uruchomieniu aplikacji w telefonie, należy wybrać lokalizację usterki, wybrać kategorię (przykładowe to: dewastacja, drogi, komunikacja, zieleń, zwierzęta, śmieci), zrobić zdjęcie i krótko opisać problem. 
slayder-local-spot2.jpg

W ciągu kilku sekund zgłoszenie trafi do właściwego pracownika Urzędu Miejskiego w Śremie. Zgłoszenie zostanie niezwłocznie zweryfikowane i przekazanie do właściwej jednostki do realizacji. W przypadku, gdy zarządcą odpowiadającym za usunięcie usterki jest inny podmiot, zgłoszenie zostanie przekierowane do odpowiedniego urzędu lub podmiotu. 
 

 

Śledź zgłoszenia przez LocalSpot

Przez portal www.localspot.pl oraz przez aplikację mobilną na bieżąco można śledzić postęp prac związanych z usunięciem zgłaszanych usterek. O statusie realizacji zgłoszenia informuje system kolorowych pinezek. LocalSpot umożliwia komentowanie zgłoszeń oraz wspieranie działań innych.
legenda.jpg
System LocalSpot umożliwia informowanie mieszkańców o zagrożeniach oraz o atrakcjach.

 

LocalSpot rozwiązanie obejmujące zasięgiem całą Polskę

Dzięki rozwiązaniu LocalSpot zgłoszenia mogą dotyczyć dowolnego miejsca w kraju.  Niezależnie od tego, czy podczas wakacji zgłaszamy dzikie wysypisko w lesie na Mazurach, czy dziurę w jezdni, w którą wpadliśmy podczas podróży służbowej bez poszukiwania danych kontaktowych podmiotu nasze zgłoszenie trafi do odpowiedniego urzędu w Polsce. 
 
local-doł2.jpg


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę