„Życzenia dla Polski” uczniów SP5 wyróżnione przez premiera Mateusza Morawieckiego

Dodano: 28-11-2018

„Życzenia dla Polski” uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Śremie wyróżnione przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Z uwagi na 100-lecie odzyskania niepodległości rok 2018 jest szczególny dla wszystkich Polaków. Z tej okazji w szkole został zorganizowany konkurs na nakręcenie  krótkiego filmu pt. „Życzenia dla Polski”. W konkursie zwyciężyła klasa gimnazjalna III D, która przygotowała  nagranie pod opieką Aliny Niemier.

Film nagrano w Parku Miejskim im. Powstańców Wlkp. przy pomniku Dobosza. Miejsce realizacji wybrano właśnie tam, ponieważ pomnik jest symbolem Powstania Wielkopolskiego, które przyczyniło się do przyłączenia Wielkopolski i innych ziem do niepodległej już Polski i upamiętnia jego uczestników. Z tego miejsca popłynęły życzenia nawiązujące do historii naszego kraju, współczesności i do naszej małej ojczyzny Wielkopolski. Zwycięski projekt został przesłany przez koordynatorów konkursu do Kancelarii Premiera RP, gdzie spotkał się z dużym uznaniem.

W podziękowaniu dla absolwentów, uczniów i nauczycieli na ręce dyrekcji szkoły zostały przesłane  flagi Polski z okolicznościowym listem Premiera RP z okazji 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
zdjecia-Niepodleglosc.jpg


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę