Aktualności

Wyświetl jako


czytaj dalej

Pomoc podczas przygotowania wniosków do Budżetu Obywatelskiego Śremu

23-05-2017
więcej >

Zapraszamy mieszkańców gminy Śrem, którzy chcą zrealizować swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Śremu na konsultacje z pracownikami Urzędu Miejskiego w Śremie. Podczas spotkań można uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosków. 

czytaj dalej

Głos seniora w Śremie – nowe usługi z udziałem osób starszych

23-05-2017
więcej >

Projekt jest realizowany w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020 w formule partnerskiej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie i Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta „Nadzieja” przy współpracy z samorządem, instytucjami, mediami, podmiotami obywatelskimi i lokalnymi liderami w celu zwiększenia partycypacji społecznej osób starszych. 

czytaj dalej

​Profilaktyka ma znaczenie – wielowymiarowe działania gminy Śrem w zakresie zapobiegania przemocy w rodzinie

23-05-2017
więcej >

Gmina Śrem uzyskała dofinansowanie na realizację zadań projektu nowych form w zakresie podniesienia świadomości społeczności lokalnej na temat zjawiska przemocy w rodzinie.

czytaj dalej

Śremskie zoo

22-05-2017
więcej >

Przedstawiamy galerię zdjęć ze śremskiego zoo. Zachęcamy do spacerów po Parku Miejskim im. Powstańców Wlkp.

Sremskie-ZOO-logo-(1).JPG

czytaj dalej

Warsztaty edukacyjne – porozmawiajmy o depresji

22-05-2017
więcej >

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie 8 maja 2017 r. przeprowadzili  warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowia i dobrej jakości życia dla członków Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu w Poznaniu koło Śrem. 

czytaj dalej

Informacja dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

19-05-2017
więcej >

​INFORMACJA 
DLA PRZEDSIĘBIORCÓW POSIADAJĄCYCH ZEZWOLENIA  
NA SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Informacja dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia  na sprzedaż napojów alkoholowych
czytaj dalej

Śremskie Spacery Historyczne – nowa trasa!

19-05-2017
więcej >

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śremie w ramach Centrum Aktywności Lokalnej ma przyjemność zaprosić miłośników śremskich obiektów na kolejny spacer historyczny, który odbędzie się 26 maja 2017 r. o godz. 10:00. 

czytaj dalej

Konkurs fotograficzny "Spacerem po Śremie"

19-05-2017
więcej >

Gmina Śrem ogłasza konkurs fotograficzny „Spacerem po Śremie”. Konkurs wyłoni 4 laureatów, którzy otrzymają nagrody w postaci trzyosobowych voucherów na przelot helikopterem nad miastem podczas Dni Śremu.
plakat-konkurs-fotograficzny.jpg

czytaj dalej

Siłownie zewnętrzne w sołectwach gminy Śrem

19-05-2017
więcej >

Kolejne sołectwa w gminie Śrem dysponują siłowniami zewnętrznymi. 

czytaj dalej

Wielkopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

19-05-2017
więcej >

16 maja 2017 r. podczas uroczystości z okazji Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, zorganizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

czytaj dalej

​X Forum Gospodarcze Metropolii Poznań

18-05-2017
więcej >

17 maja 2017 r. w Centrum Konferencyjnym Concordia Design w Poznaniu rozpoczęło się jubileuszowe X Forum Gospodarcze Metropolii Poznań. Impreza jest skierowana głównie do przedsiębiorców i władz samorządowych. Od lat ma formę regionalnego dialogu i należy do największych wydarzeń gospodarczych w regionie. Wiodącym tematem tegorocznego Forum była sytuacja na rynku pracy oraz rozwój i bariery przedsiębiorstw w sytuacji niedoboru pracowników.

czytaj dalej

Kulturalna Noc

18-05-2017
więcej >

Muzeum Śremskie oraz Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego zapraszają na KULTURALNĄ NOC.

czytaj dalej

Powiat Śremski przekazał dotację na leki dla podopiecznych Schroniska w Gaju

18-05-2017
więcej >

Urząd Miejski w Śremie informuje, że w pierwszym kwartale 2017 r. gmina Śrem zawarła z Powiatem Śremskim umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej, z przeznaczeniem na zakup leków oraz suplementów niezbędnych w trakcie kuracji bezdomnych zwierząt przebywających w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju.

Powiat Śremski przekazał dotację na leki dla podopiecznych Schroniska w Gaju
czytaj dalej

X Jubileuszowa Edycja Gminnego Przeglądu Tańca „Roztańczone Przedszkolaki”

17-05-2017
więcej >

16 maja 2017 r. w sali widowiskowej „Bazar” w Śremie odbyła się X Jubileuszowa Edycja Gminnego Przeglądu Tańca „Roztańczone Przedszkolaki” pod hasłem „Przedszkolaki lubią tańczyć”. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest co roku Przedszkole nr 3 „Jarzębinka” w Śremie. Uroczystość odbyła się pod patronatem Burmistrza Śremu oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. 

czytaj dalej

Just Sing - VI edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej

17-05-2017
więcej >

W piątek, 12 maja 2017 r. w Kinoteatrze Słonko odbyła się VI edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej Just Sing, organizowanego przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Śremie. Konkurs odbył się we współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury.  Burmistrz Śremu Adam Lewandowski objął patronatem honorowym Konkurs Piosenki Anglojęzycznej Just Sing. 

czytaj dalej

Seniorzy z gminy Śrem na Targach Viva Seniorzy!

17-05-2017
więcej >

Seniorzy z Gminy Śrem mieli okazję uczestniczyć w ósmej edycji Targów Viva Seniorzy!, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, 12 i 13  maja br. W targach wzięło udział ponad 120 mieszkańców Śremu.

|< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10... > >|

Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę