Tajemnica Warty

We wrześniu 2010 roku w Śremie został zrealizowany projekt filmowy "Tajemnica Warty". Fabularyzowany dokument jest próbą przybliżenia i wyjaśnienia śremskich legend. Głównym bohaterem opowieści jest młody śremianin, który próbuje rozwikłać zagadkę tajemnego tunelu prowadzącego rzekomo pod Wartą (legendy mówią przejściu od kościoła pofranciszkańskiego do klasztorku).

Ujęcia filmowe zostały nakręcone w mrocznych sceneriach sieci przejść podziemnych w okolicach śremskiego rynku oraz w kryptach kościoła pofranciszkańskiego. W przedsięwzięciu bardzo chętnie pomagali i nowych faktów dostarczali starsi mieszkańcy miasta, którzy z czasów swojego dzieciństwa pamiętali podziemne tunele.

Film został zrealizowany przez młodych śremian. Inicjatywa śremskich filmowców i Urzędu Miejskiego jest częścią projektu „I love Śrem” mającym przybliżyć i pokazać przywiązanie śremian do swojego miasta.  Premiera filmu odbyła się jesienią 2010 roku. Produkcja została sfinansowana jest ze środków budżetowych gminy Śrem.

Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę