Śremskie Żyrafy 2011

Joanna Szczepanik


Joanna-Szczepanik-kopia-aspx.jpg
Piętnastoletnia pływaczka trenująca w Klubie Sportowym Wodnik. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć i zwycięstw w różnych zawodach o randze wojewódzkiej i krajowej, m.in.: II miejsce w Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 100 m stylem motylkowym, III miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym; I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich na dystansie 100 m stylem dowolnym i I miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym. Została powołana do składu Kadry Narodowej Juniorek Młodszych 15 lat. Trenerką Joanny jest Jadwiga Śliwińska.
 

Kamil Musiał


Kamil-Musia-kopia-aspx.jpg
Uczeń pierwszej klasy szkoły średniej. W sierpniu 2011 r. zdobył srebrny medal na 25. Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu. W konkursie, oprócz wiedzy matematycznej, uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia oraz zdolnością podejmowania strategicznych decyzji. Ponadto Kamil zdobył wiele nagród i tytułów w różnych konkursach i olimpiadach: Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur bez granic", Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny 2010", XVIII Konkursie dla uczniów Gimnazjów "Złota Żaba" w dziedzinie matematyki, VI Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów; Wojewódzkim Konkursie Matematycznym czy Wojewódzkim Konkursie Chemicznym.
 

66. Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody


Mistrzostwa-Polski-kopia-aspx.jpg
W dniach od 4 do 7 sierpnia 2011 r. w Olszy odbyły się  66. Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Tytuł Mistrza Polski Seniorów obronił zawodnik Klubu Jeździeckiego Agro-Handel Śrem Mściwoj Kiecoń na koniu Urbane. Tradycja najbardziej prestiżowych zawodów konnych o tytuł Mistrza Polski w skokach przez przeszkody sięga lat trzydziestych. Konie muszą pokonać przeszkody o wysokości 155 oraz 158 cm. Finały oraz oferowane atrakcje przyciągnęły do Olszy wielu sympatyków sportów jeździeckich. Organizatorem mistrzostw był Klub Jeździecki „Agro-Handel” Śrem.
Klub w 2007 roku zdobył tytuł najlepszego klubu jeździeckiego w Polsce. Od tego czasu corocznie jest zwycięzcą rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego.
 

ZAKRęT


Zakret-kopia-aspx.jpg
Grupa muzyczna powstała w 2005 roku w Śremie. Zespół tworzą: Agata Jankowiak - wokal, Bartek Zieliński - gitara, wokal, Kuba Tomczyk - bas, Michał Grześkowiak - perkusja Bartosz Dziamski. Mówią o sobie: "jesteśmy młodymi samoukami, których umysł i serce łączą dźwięki z okolic funky, jazzu czy bluesa". W obecnym składzie grają od sierpnia 2006 roku. Koncertują od marca 2007 roku i realizują nagranie studyjne 3 kompozycji. Na początku 2008 r. ukazała się debiutancka płyta "Lubię". W połowie 2008 roku powstał singiel "Wszystkie Złe Słowa", który po 6 tygodniach notowań trafił na 4 miejsce Listy Przebojów Radia Merkury. Utwór gościł również na antenie radiowej Trójki i w najróżniejszych radiach internetowych w całej Polsce. Singiel jest pierwszym utworem z płyty pt. "Na granicy fałszu", która premierę miała 1 stycznia 2010 r. Utwory z tego krążka awansowały do Gali Finałowej Festiwalu Młodych Talentów Gramy2009. W sierpniu 2011 roku Zakręt wystąpił na FAMIE w Świnoujściu czyli międzynarodowym campusie artystycznym, gdzie Agata Jankowiak dostała wyróżnienie w kategorii wokaliści.
 

Lokalne Centrum Wolontariatu

 
Centrum-Wolontariatu-kopia-aspx.jpg
Założone i kierowane przez Marię Stefaniak, działa w strukturze Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem od listopada 2005 r. Zrzesza 14 Szkolnych Klubów Wolontariatu, których członkami są uczniowie szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z obszaru powiatu śremskiego oraz 4 kluby dorosłych wolontariuszy. Wolontariusze stanowią grupę ponad 300 osób. Pracują w: domach pomocy społecznej, Środowiskowym Domu Samopomocy, Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym, przedszkolach, szkołach niższego szczebla, rodzinnych domach dzieci, bibliotekach, domach kultury, z dziećmi niepełnosprawnymi w kole "Smoki", realizują program "Starsza siostra, Starszy brat" oraz podczas imprez organizowanych przez samorządy lokalne i inne organizacje i instytucje.
Internauci, którzy przez ponad miesiąc oddawali swoje głosy na stronie portalu srem.pl Statuetkę Śremskiej Żyrafy 2011 roku przyznali GRUPIE MUZYCZNEJ ZAKRęT – 34% głosów.
Goście zaproszeni na galę wybrali LOKALNE CENTRUM WOLONTARIATU, które uzyskało 39% głosów. 


Burmistrz Śremu wręczył również Śremskie Żyrafy – nagrody specjalne. Otrzymali je:
  • Leszek Wojtasiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego
  • Ryszard Grobelny – Prezydent Poznania
  • Piotr Florek – Wojewoda Wielkopolski
  • TFP GRAFIKA Sp. z o.o.
  • Recykl Organizacja Odzysku S.A.

 

Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę