Śremskie Żyrafy 2014Cantavi Ad Homini
Cantavi-Ad-Homini-(2)-Kopia.jpg

 
Chór „Cantavi Ad Homini” powstał jesienią 2007 roku z inicjatywy dyrygentki Marty Mikołajczak-Niewińskiej. Członkami chóru są miłośnicy muzyki ze Śremu i okolic. W repertuarze znajdują się utwory muzyki dawnej oraz współczesnej muzyki liturgicznej. W 2014 roku chór zdobył Grand Prix festiwalu MUCHA w Międzyrzeczu (czyli Międzyrzeckiej Uczty Chórów Amatorskich). 
 
Mateusz Wojtas - Wakeplace 

Wake-Place-(4)-Kopia.jpg

 
Od 2013 roku nad jeziorem Grzymisławskim działa WakePlace – królestwo wakeboardingu. Pomysłodawcą i realizatorem jest Mateusz Wojtas, którego hobby stało się sposobem na życie. Dzięki niemu Śrem stał się ważnym punktem na polskiej mapie wakeboardingu, którego popularność przyciąga pasjonatów tej dziedziny sportu z całej Wielkopolski. 
 
 
Mirosława Golińska i Justyna Tuszyńska 
 
kobiety-Kopia.jpg
Nauczycielki Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, pod których skrzydłami rozwijają się projektanci mody oraz mistrzowie fryzjerscy. Od 20 lat podopieczni nominowanych pań z powodzeniem startują w ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” w Poznaniu, gdzie corocznie otrzymują medale i wyróżnienia. 
 
Zbigniew Hoppe 
 
Hoppe.jpg
Miłośnik filmu, muzyki i literatury, który na zaproszenie Śremskiego Ośrodka Kultury moderuje spotkania „Pasjonaci – Ocalić od zapomnienia” oraz DKF KLAPS. Jest kolekcjonerem płyt, książek oraz pamiątek po artystach. To prawdziw pasjonat, entuzjasta i koneser sztuki.
 
 
Gala "Śremskie Żyrafy" jest doskonałą też okazją do wyróżnienia nie tylko inicjatyw społecznych, ale również przedsiębiorstw, szkół czy organizacji.
Dziękując za wsparcie, nowe przedsięwzięcia oraz długoletnią działalność, Burmistrz Śremu przyznał wyróżnienia w formie „Żyrafy Specjalnej”. Otrzymali je: 
 
MRÓZ S.A. – za wsparcie finansowe półmaratonu śremskiego
EKO PARTNER s.c. – za uruchomienie Stacji Demontażu Pojazdów w Śremskim Parku Inwestycyjnym
Szkolny Związek Sportowy – za jubileusz 60-lecia
AGRO-HANDEL Sp. z o.o. – za jubileusz 25-lecia
Szkoła Podstawowa w Bodzyniewie – za jubileusz 50-lecia 
Klub Sportowy Rapid Śrem – za jubileusz 20-lecia
Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie – za jubileusz 30-lecia
 
 
W głosowaniu internautów zwycięstwo odniosły panie Mirosława Golińska i Justyna Tuszyńska uzyskując 35% głosów.
Najlepszą Śremską Żyrafę 2014 wybierali również uczestnicy gali. Tutaj największą sympatią cieszył się chór Cantavi Ad Homini, zdobywając 36% głosów.
 

 

Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę