Śremskie Żyrafy 2015


W 2015 roku Burmistrz Śremu do nagrody Śremskie Żyrafy nominował pięcioro śremian, których sukcesy rozsławiają nasze miasto zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.  
 

Tomasz-Koscielniak.jpg

Tomasz Kościelniak - miłośnik wędkarstwa rzutowego, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Śremie. W lipcu 2015 roku reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorów w Słowenii. Został wicemistrzem świata w konkurencjach indywidualnych: spinning sprawnościowy 7,5 g arenberg, spinning cel 7,5 g, odległość spinningowa 7,5g. Wraz z innymi reprezentantami Polski drużynowo zdobył medal złoty.
 
tomasz01.jpg

 

 

Filip-Dziuba.jpg
 

Filip Dziuba - uczeń drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. Trenuje w klubie sportowym Rapid, jest członkiem kadry narodowej juniorów. W 2015 roku odniósł wiele zwycięstw i wielokrotnie stawał na podium w zawodach rangi ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Największym sukcesem Filipa jest 3. miejsce w Pucharze Świata w Innsbrucku.
 
filip1.jpg
 

 

Sylwia-Sliczna.jpg

Sylwia Śliczna - członkini klubu Sandow Śrem. Wielokrotnie reprezentowała Polskę podczas mistrzostw świata i Europy w kulturystyce i fitness. W 2015 roku w Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów we Wrocławiu zdobyła złoty medal w kategorii "fitness sylwetkowe", w Kielcach - medal brązowy. Na swoim koncie ma również 6. miejsce podczas mistrzostw Europy i 7. miejsce na Olimpii w Pradze.
 
syla01.jpg
 

 
Wojciech-Czeterbok.jpg

Wojciech Czeterbok - miłośnik kolarstwa MTB. Członek amatorskiej drużyny sportowej GReeN BIKE MTB Team. W 2015 roku aż 17 razy stał na podium podczas zawodów rowerowych na obszarze całej Polski. Wśród wielu zwycięstw jest również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Kaczmarek Electric MTB, który obejmował 7 maratonów na ziemi lubuskiej i leszczyńskiej.
 
wojtek01.jpg
 
Marcin-Rozmiarek.jpg
 

Marcin Rozmiarek - uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. W 2015 roku zdobył 10. miejsce w kraju w XLI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej. Jest laureatem Ogólnopolskiej V Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym. Jego publikacja ukazała się w czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Historycznego. Otrzymuje stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

marcin.jpg

 

 
Uroczystość jest doskonałą okazją do wyróżnienia nie tylko inicjatyw społecznych, ale również przedsiębiorstw, szkół czy organizacji.
Burmistrz Śremu dziękując za wsparcie i  nowe przedsięwzięcia oraz długoletnią działalność, przyznał wyróżnienia w formie „Żyrafy Specjalnej”. Otrzymali je:

•    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Śremie
•    Śremskie Stowarzyszenie Śpiewackie im. Stanisława Moniuszki
•    Dutron Śrem Sp. z o.o.
•    Gawroński Sp. z o.o.
•    Paseo Sp z o.o. – Intermarche
•    „Społem” PSS i Spółdzielczy Bank Ludowy im. Ks. P. Wawrzyniaka
 
W głosowaniu internautów zwycięstwo odniósł Filip Dziuba uzyskując 27% głosów. Najlepszą Śremską Żyrafę 2015 wybierali również uczestnicy gali. Tutaj podobnie największą sympatią cieszył się Filip Dziuba. 
 

 

Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę