O Śremie


 

fot-(1).jpg

Spędzisz miłe chwile w mieście kryjącym tajemnice, o których mówią legendy, a jednocześnie w mieście, które rozwija się wraz z upływającym czasem. Odwiedź najstarsze kościoły, przejdź promenadą, stań pod 44 metrową wieżą ciśnień, zanurz się w jeziorze podczas upalnego dnia.. 
Poznaj historię miasta spacerując trasą po prawobrzeżnym Śremie, którą przemierzali pierwsi mieszkańcy miasta. Zatrzymaj się przy rzece. Spójrz na kręgi wody, które pozostawiają kajaki. W nadwarciańskiej restauracji wypij kawę i delektuj się jej smakiem spoglądając na Wartę. 
Zrelaksowany wyrusz na spacer po prawobrzeżnej części Śremu. Poznaj choć kilka historycznych ciekawostek o mieście. Poczuj dziewiętnastowieczną atmosferę. Stań przy blasku lampy gazowej i wkrocz do bajkowego świata z baśni Andersena. 
 
Skieruj swe kroki do parku. Spędzisz tu czas otoczony pięknem natury. Wielkie drzewa, pomniki przyrody ochłodzą Cię swym cieniem w upalny dzień, a historyczne ciekawostki czytane na polanie wśród drzew staną się wciągającą i przyjemną lekturą.
 
Okolice Śremu to lasy, jeziora, Łęgi Nadwarciańskie. Skorzystaj ze szlaków turystycznych i rowerem lub pieszo zwiedź urocze zakątki poza miastem, poobserwuj ptaki w sitowiu czy konie na pastwisku. Wyrusz kajakiem po Warcie lub jeziorze i spójrz na miejsca, które mijasz codziennie z innego punktu widzenia. Spędź aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi.
 

Poczytaj. Posłuchaj. Zobacz. 

dz22.jpg
 

W Śremie nie będziesz miał czasu na nudę, a każdy dzień w tygodniu możesz spędzić wypełniając go wydarzeniami kulturalnymi.
W jaki sposób? Wybierz się do Kinoteatru Słonko na interesujący film lub koncert. W czerwcu zabierz rodzinę i przyjaciół i świętujcie w parku imieniny miasta z gwiazdami wielkiej estrady. Posłuchaj bluesa nad Wartą albo przenieś się w XIX wiek podczas imprezy „Jak za dawnych lat” na promenadzie. Przypomnij sobie zapomniane piosenki podczas koncertów z cyklu Pasjonaci.  Obejrzyj ambitne ekranizacje i porozmawiaj z największymi polskimi osobowościami filmu podczas Międzynarodowego Weekendu Filmowego. Wymień swoje refleksje z entuzjastami malarstwa podczas wernisażów w muzeum. Przenieś się w świat przygody w nowej bibliotece lub poczytaj książkę z regałów rozmieszczonych w mieście. W grudniu poczuj wigilijne klimaty na deptaku. 

 

Bądź aktywny. Zadbaj  o siebie.

Jezioro-Grzymisławskie.jpg
 

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji aktywnie spędzić wolny czas?

Wybierz się na bowling, aby pograć z przyjaciółmi. Zanurz się w basenie i zapomnij o wszelkich troskach. Zimą załóż łyżwy i oddaj się szaleństwom na lodowisku. Pograj w kręgle na jednej z dwóch kręgielni parkietowych w Polsce.
Wolisz spędzić czas na powietrzu? Skorzystaj ze ścieżek dla biegaczy w Parku Puchalskiego. Wsiądź na rower i wyrusz w trasę. Spędź upalne dni chłodząc się w wodzie jeziora lub żeglując poczuj wiatr we włosach. Spędź lato na plaży miejskiej – popływaj kajakiem, później zasiądź w fotelu i czerp ze słońca.
Zabierz dzieci lub grupę znajomych i wspólnie ustalcie plan czynnego wypoczynku w Śremie i okolicach.


 

Stwórz wspomnienia, które zachowasz na całe życie!


w2.jpg

Położenie geograficzne

Położenie geograficzne

Demografia

Demografia

Hejnał Śremu

Hejnał Śremu

Symbole Śremu

Symbole Śremu

Raport o stanie gminy

Raport o stanie gminy

Strategia rozwoju 2021-2028

Strategia rozwoju 2021-2028

Śrem w organizacjach

Śrem w organizacjach

Historia miasta

Historia miasta

Legendy o Śremie

Legendy o Śremie


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę