Śremskie Żyrafy 2013

W dniu 17 stycznia br. w sali Bazar w Śremie odbyła się Gala „Śremskie Żyrafy 2013”. 

Nominowani przez Burmistrza Śremu za najlepsze inicjatywy i największe osiągnięcia w 2013 roku byli:

Wiesław Musiał
XX-WMACS-po-dekoracji-trojskoku-Z.JPG
Wszechstronny sportowiec, a szczególnie lekkoatleta, który z sukcesami bierze udział w różnego typu mistrzostwach w kategorii weteranów. Największym jego osiągnięciem w roku 2013 było zdobycie dwóch srebrnych medali podczas Mistrzostw Świata Seniorów w Lekkoatletyce, które odbywały się w Brazylii. Śremianin jest wicemistrzem świata w skoku w dal (5,55 m) i w trójskoku (11.59 m). Uzyskał trzecie miejsce w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Europy w San Sebastián w Hiszpanii (5,29 m). W XXIII Mistrzostwach Polski Weteranów, które odbyły się w Toruniu, Wiesław Musiał został najlepszym zawodnikiem w biegach krótkich: 400 m przez płotki pokonał w czasie 1:06.18.
 

Michał Kasprzak
Michał-Kasprzak-2.JPG

Policjant Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie jest najlepszym policjantem „drogówki” w kraju. Ma w swoim dorobku zwycięstwo w XXVI Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego” w klasyfikacji indywidualnej oraz w klasyfikacji drużynowej z policjantami z Wielkopolski. W poprzednich latach wielokrotnie był nagradzany w różnych ogólnopolskich konkursach, uzyskując w nich czołowe lokaty.
 

Camping Hill
camping-hill-1-(1).jpg
Zespół muzyczny, który powstał w 2010 r. Muzyka, którą tworzą, to połączenie funky i rock’n’rolla z wpływami starych grungowych kapel. Skład grupy stanowią: Maciej Kómoch – wokal, Michał Dudziński – bas, Robert Tomczyk – perkusja, Hubert Błaszczyk – gitara. W październiku 2013 r. grupa wydała płytę debiutancką pt. Things Will Never Be The Same. Na krążku znajduje się pięć utworów w stylistyce rock’n’rolla zmiksowanego z funkowymi inspiracjami, których teksty opisują obraną drogę i życiowe wybory.
 
Runner’s Power
Runner-s-Power-2.JPG
Grupa śremskich pasjonatów długodystansowego biegania, która powstała z potrzeby propagowania sportu, zdrowego stylu życia i wspólnej pasji. Członkowie grupy nie tylko biorą udział w maratonach i półmaratonach organizowanych w kraju i poza jego granicami, ale przede wszystkim podejmują lokalne inicjatywy sportowe i społeczne. Wydarzeniami zainicjowanymi przez Stowarzyszenie były: bieg z okazji Dnia Kobiet oraz Sztafeta 20 Października, podczas których zbierano środki na leczenie małego Patryka. Biegacze wspierają też organizację półmaratonu śremskiego.
 

Natalia Lissek i Ewa Nowak
DSC08918.JPG

Mieszkanki Śremu, które postanowiły zarazić swoimi pasjami środowiska sąsiedzkie oraz propagować czytelnictwo. Z ich inicjatywy na terenie Śremu rozstawiono regały z książkami do wypożyczenia w ramach projektu „Wędrujące książki”, a w sobotnie jesienne popołudnia można było posłuchać głośnego czytania różnych opowieści w ramach akcji „Czytamy gdzie indziej”. Dla mieszkańców śremskich ulic Natalia Lissek i Ewa Nowak organizowały „Sąsiedzkie spotkania”, które były znakomitą okazją do ożywiania dobrych kontaktów sąsiedzkich.
 

Krzysztof Lewandowski
DSC_4063.jpg
Instruktor boksu, który trenuje i prowadzi sekcję bokserską Klubu Sportowego Warta Śrem z wielką pasją i oddaniem. W ten sposób do Śremu powróciły bogate tradycje sprzed lat sportu, kiedy śremianie odnosili znaczące sukcesy na wielu ringach w kraju i za granicą. Zorganizowany w październiku 2013 roku Memoriał Bokserski im. Antoniego Taciaka i Floriana Łuszczewskiego był wielką galą boksu na światowym poziomie.
 

Wolontariusze z Gaju
schronisko-w-gaju-1.jpg

Wielcy przyjaciele zwierząt, ludzie w różnym wieku, którzy swój prywatny czas i środki poświęcają opuszczonym zwierzętom, podopiecznym schroniska dla zwierząt w Gaju. Wolontariusze systematycznie spędzają czas ze zwierzętami, wyprowadzają je na spacery, szukają dla nich nowych opiekunów, organizują żywność, koce, zabawki i inne potrzebne rzeczy, a przede wszystkim dają im nadzieję na lepszy los. 
  

Przez ponad miesiąc na stronie srem.pl trwał plebiscyt „Śremskie Żyrafy 2013”, gdzie internauci wybierali swojego kandydata. 
Zwycięzcą został Krzysztof Lewandowski, który zdobył 25% głosów. W głosowaniu uczestniczyły 1343 osoby. 

Wyboru Śremskiej  Żyrafy 2013 dokonali również goście zaproszeni na galę. Tu najwięcej głosów zdobył Michał Kasprzak, uzyskując 28% głosów. 


Kontrast
Zwiększ czcionkę
Zmniejsz czcionkę