Logo Miasta Śrem

1 września dniem rozpoczęcia Programu Mały Mistrz

Dnia 1 września 2014r. uczniowie klas pierwszych w wybranych szkołach podstawowych rozpoczynają swoją przygodę z Programem Mały Mistrz. Jest to Program współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Samorząd Lokalny.
                                     

 
Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania ich o dziedziny pokrewne. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nauczyciel realizował program według własnej koncepcji dopasowanej do możliwości placówki oświatowej. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. 
Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.
 
Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:
  • Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
  • Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
  • Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
  • Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
  • Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
  • Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności