Logo Miasta Śrem

Uwaga na upały

Zespół Bezpieczeństwa, Obrony Cywilnej i Spraw Wojskowych w Urzędzie Miejskim w Śremie ostrzega o fali upałów w ciągu następnych dni. Temperatura maksymalna może przekroczyć 31°C....

obrazekZespół Bezpieczeństwa, Obrony Cywilnej i Spraw Wojskowych w Urzędzie Miejskim w Śremie ostrzega o fali upałów w ciągu następnych dni. Temperatura maksymalna może przekroczyć 31°C.

Wysoka temperatura może spowodować zwiększenie zagrożenia pożarowego oraz może powodować uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg. W lasach całej wielkopolski obowiązuje trzeci – najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki wynosi zaledwie 8 procent, a więc w lesie jest bardzo sucho. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w lesie i jego bezpośrednim sąsiedztwie.

W trakcie tak dużych upałów wychodząc z domu należy włożyć nakrycie głowy. Należy ograniczyć do minimum przebywanie na otwartej przestrzeni oraz należy unikać wysiłku fizycznego w godzinach największego upału. Aby nie dopuścić odwodnienia organizmu należy pić dużo wody mineralnej, warto przy sobie mieć zawsze małą butelkę wody mineralnej. W czasie plażowania bezwględnie powinno się pamiętać o ochronie skóry i używać kremów z odpowiednim filtrem UV.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności