Logo Miasta Śrem

Kolędowanie w muzeum

W sobotę 15 stycznia br. w Muzeum Śremskim odbyło się piąte już spotkanie z cyklu „Kolędowanie w Muzeum”. Do muzeum przybyli przyjaciele z Wielkopolskiego Klubu Przewodników Turystyki Górskiej PTTK im. Kazimierza Kantaka w Poznaniu, goście z Lubonia i Wągrowca oraz śremianie.
W sobotę 15 stycznia br. w Muzeum Śremskim odbyło się piąte już spotkanie z cyklu „Kolędowanie w Muzeum”. Gości przywitał dyrektor muzeum Mariusz Kondziela i oddał prowadzenie Markowi Królikowskiemu, wielkiemu miłośnikowi śpiewania oraz wypraw turystycznych. Do muzeum przybyli przyjaciele z Wielkopolskiego Klubu Przewodników Turystyki Górskiej PTTK im. Kazimierza Kantaka w Poznaniu, goście z Lubonia i Wągrowca oraz śremianie.
Wspólne śpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd przy akompaniamencie grających na gitarach Marka Królikowskiego oraz Witalisa Sąsiadka trwało do późnych godzin. Uczestnicy spotkania zapoznali się z tradycją kolędniczą i historią poszczególnych kolęd opowiedzianą przez Marka Królikowskiego. Urszula Ciesielska i Stanisława Mozgawa - członkinie Śremskiego Stowarzyszenia Śpiewackiego im. Stanisława Moniuszki zaśpiewały dwie mało znane kolędy polskie. Wieczór został wzbogacony recytacją poezji Niny Szmyt, która zapowiedziała przygotowanie do druku kolejnego tomiku wierszy pod tyt. „Różowa łąka”. Pani Barbara Siwińska opowiedziała o osiągnięciach Koła PTL w Śremie w roku 2010. Mieczysław Rożek z Poznania – znakomity alpinista i filatelista przedstawił historię swojej kolekcji i plany wspinaczkowe. Swój zbiór znaczków będzie prezentował w Muzeum Śremskim w maju. Natomiast Stefan Strychalski - prezes  Klubu Górskiego „Szarotka” w Wągrowcu zapoznał gości z planami wypraw górskich na 2011 rok.
Były pamiątkowe zdjęcia, dobry nastrój i zapewnienia o kolejnym spotkaniu w przyszłym roku.




powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności