Logo Miasta Śrem

Noc w muzeum

Muzeum Śremskie zaprasza w piątek 17 czerwca br. na spotkanie "Noc w Muzeum".



NOC w MUZEUM 2011

Bohdan Karczmarek
Artysta urodzony w 1959 roku w Książu Wielkopolskim, ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Wychowania Plastycznego i od ponad dwudziestu lat zaraża młodzież swoją pasją do malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. W Charłubiu,  gdzie mieszka,  prowadzi warsztaty i plenery malarskie. Wystawiał swoje prace wielokrotnie na wystawach w Poznaniu, Gnieźnie, Śremie i poza granicami Polski.


Tomasz Gwińciński
ur. 15 stycznia 1963 r. w Bydgoszczy, polski muzyk: gitarzysta, perkusista, kompozytor filmowy i teatralny; scenarzysta i reżyser filmowy. Lider grup Henryk Brodaty, Trytony, Maestro Trytony, NonLinear Ensamble i innych. Współtworzył tzw. scenę yassową m.in. z Tymonem Tymańskim, Jerzym Mazzollem i Mikołajem Trzaską. Związany z działalnoscią bydgoskiego klubu Mózg. Od 2004 współpracuje z reżyserem Pawłem Passinim, a od 2008 także z Wojciechem Kościelniakiem.

Agata Jankowiak
ur. 20.01.1988 r. w Śremie, absolwentka Liceum Plastycznego im. P. Potworowskiego w Poznaniu, aktualnie studentka trzeciego roku Uniwersytu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych. Swoje fascynacje twórcze utrwala w abstrakcyjnych formach z metalu, opisując je znakami graficznymi, które tworzą dodatkowy esej o rzeźbie. Podczas „Nocy w Muzeum” w Śremie można będzie zobaczyć cykl prac zatytułowany „Machiny życia” oraz najnowszą pracę realizowaną w ramach pracy licencjackiej pt. „ Samolubny gen”. Od 2006 r. jest wokalistką zespołu ZAKRęT, z którym wydała dwie autorskie płyty „Lubię” (2008) rok oraz „Na granicy fałszu” (2010). Zespół gra w różnych rozgłośniach radiowych m.in. Radio Merkury oraz Trójce. W 2009 r. awansował do Gali Finałowej Festiwalu Młodych Talentów Gramy. Niedawno wygrał konkurs organizowany przez Fabrykę Zespołów na nakręcenie teledysku. Obecnie koncertuje ZAKRęT w całej Polsce i pracuje nad materiałem na nową, profesjonalnie wydaną, płytę, co jest aktualnie największym marzeniem członków zespołu.




Urszula Brylewska Łukowska
Artystka malarka, kurator wystaw. Studiowała na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP, uzyskują dyplom w 1971 roku z wyróżnieniem w pracowni prof. M. Szmańdy i z tkaniny artystycznej w pracowni M. Abakanowicz. Liczne wystawy w kraju i za granicą, udział w wielu konkursach. (galerie: Kraków, Sopot, Katowice, Radom, Warszawa Zachęta i inne; Pokaz sztuki polskiej w Niemczech, Francji, Szwajcarii.)

 
Agnieszka Dzikowska
Śremianka, kulturoznawca, uczestniczka działań artystycznych prowadzonych przez artystkę malarkę Urszulę Brylewską Łukowską. Swoje umiejętności rysunkowo-malarskie prezentowała dwukrotnie na wystawach indywidualnych galerii Orbity w Poznaniu.

 

Anna Bajan
od kilkunastu lat uczestniczka działań artystycznych w Śremskim Ośrodku Kultury
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności