Dzień przeciw przemocy
W dniu 21 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika odbyła się kolejna edycja obchodów Dnia Przeciw Przemocy.




W dniu 21 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika odbyła się kolejna edycja obchodów Dnia Przeciw Przemocy. Akcja została zorganizowana wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Śremie. Głównym celem akcji było wyrażenie protestu wobec przemocy rówieśniczej stosowanej przez dzieci w różnych formach i obszarach ich życia, także wirtualnego, oraz zwrócenie uwagi społeczności lokalnej na eskalację tego zjawiska w życiu szkolnym oraz społecznym.
Najważniejszym punktem programu uroczystości był czerwony przemarsz społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości ulicami miasta. Po przemarszu nagrodzono najciekawsze transparenty i hasła przekonujące do życia bez przemocy i uzależnień. W trakcie obchodów Dnia Przeciw Przemocy rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki pt. ”Na tropie piękna” zorganizowany w ramach w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.




