Logo Miasta Śrem

Posiedzenie Zarządu Metropolii Poznań

W dniu 18 lipca br. w ratuszu poznańskim odbyło się posiedzenie zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań.
W spotkaniu wziął udział Burmistrz Śremu, który jest wiceprezesem zarządu. Podczas zebrania omawiane były propozycje inwestycji do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
W ramach ZIT planowane są inwestycje o charakterze integrującym terytorialnie. Przedmiotowy podział projektów obejmuje m.in. ochronę i modernizację zabytkowych obiektów użyteczności publicznej, metropolitalny system informacji oraz promocji turystycznej, integrację sieci dróg zarządzanych przez samorząd z drogami S5i S11 oraz z autostradą A2, metropolitalny system ścieżek rowerowych, poprawę dostępu do wysokiej jakości usług profilaktyki zdrowotnej oraz społecznej. 
Pozytywną rekomendację otrzymał projekt adaptacji wieży ciśnień w Śremie, który spełnia założone w strategii ZIT wymagania. 
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności