63. rocznica zakończenia II wojny światowej
Dzień 8 maja 1945 r. to dzień
zakończenia najbardziej tragicznej spośród wszystkich wojen -
II wojny światowej. Aby upamiętnić to wydarzenie sprzed
63 lat, w Parku Powstańców Wielkopolskich w Śremie odbyło się
"Spotkanie pokoleń". Przy Pomniku Żołnierza Polskiego zebrało
się wielu przedstawicieli instytucji publicznych, związków i
stowarzyszeń oraz szkół, którzy uczcili pamięć walczących za
Ojczyznę.
Wszystkich gości przywitał Pan Marian Dominiczak - prezes
Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej. Oddając cześć poległym
żołnierzom najpierw uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 6
położyli znicze, następnie delegacje złożyły kwiaty.
Spotkanie przy Pomniku Żołnierza Polskiego w Śremie było
pierwszą częścią obchodów tego dnia. Po zakończeniu rowerzyści,
wśród których znaleźli się uczniowie, Żwawe Dziadki oraz młodzi
członkowie TMZŚ, wyruszyli do miejscowości Zawory, gdzie
również oddali hołd wszystkim walczącym o wolność.
.jpg)

.jpg)
.jpg)
.jpg)
