67 rocznica zakończenia II wojny światowej
8 maja br. w Parku im. Powstańców Wielkopolskich, przy Pomniku Żołnierza Polskiego upamiętniono 67 rocznicę zakończenia II wojny światowej.
Na uroczystość przybyły delegacje władz samorządowych gminy i powiatu, organizacji społecznych, służb mundurowych, przedstawiciele Związku Kombatantów oraz delegacje ze szkół. Organizatorem uroczystości było dowództwo Jednostki Wojskowej w Śremie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Związek Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Związek Kombatantów RP. Po odśpiewaniu hymnu i krótkim przemówieniu delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty i oddały hołd poległym.








