Logo Miasta Śrem

69. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wczoraj minęło 69 lat od momentu, gdy strzały niemieckiego pancernika Schleswig – Holstein w kierunku polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte rozpoczęły II Wojnę Światową....

obrazekWczoraj minęło 69 lat od momentu, gdy strzały niemieckiego pancernika Schleswig – Holstein w kierunku polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte rozpoczęły II Wojnę Światową. Wojna była najtragiczniejszym konfliktem zbrojnym w dziejach ludzkości. Największa tragedia w historii świata pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich. Świat poniósł ogromne straty moralne, a skutki wojny po dzień dzisiejszy odczuwają następne pokolenia. Dramat wojny dotknął także społeczeństwo regionu śremskiego.

Dla upamiętnienia ofiar wojny wczoraj o godzinie 18:00 przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Śremie Katarzyna Sarnowska, Starosta Śremski Tadeusz Waczyński, liczne delegacje oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty na śremskim rynku w miejscu upamiętniającym rozstrzelanych 20 października 1939 r.

obrazek

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności