Logo Miasta Śrem

70-lecie Wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Bergen-Belsen

W dniach 25 - 26 kwietnia br. delegacja ze Śremu przebywała w mieście partnerskim Bergen w Niemczech.
Celem spotkania był udział przedstawicieli miasta w obchodach 70-lecia Wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Bergen-Belsen oraz podpisanie programu współpracy zagranicznej między miastami na 2015 r.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.00 przemówieniami przy obelisku. Gośćmi honorowymi byli: Prezydent Federalny Niemiec - dr hab. Joachim Gauck, Wojewoda Dolnej Saksonii – Stephan Weil, Prezes Światowego Kongresu Żydów – Ronald Lauder, Przewodniczący Centralnej Rady Niemieckiej Romów – Romani Rose, Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech – dr Josef Schuster oraz byli więźniowie obozu, którzy podczas swoich wystąpień wracali pamięcią do trudnego dla nich i ich rodzin czasu II wojny światowej.
Na zakończenie uroczystości złożono wieńce pod pomnikiem upamiętniającym ofiary tamtego okresu oraz ofiarowano za nich modlitwę.
 


powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności