Logo Miasta Śrem

75. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września br. obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tegoroczna uroczystość upamiętniająca rozpoczęcie najtragiczniejszego wydarzenia w historii rozpoczęła się o godz. 12:00
na Placu 20 Października, gdzie poczty sztandarowe, wojsko, bracia kurkowi, delegacje szkół, przedsiębiorstw i stowarzyszeń oraz władze gminy i powiatu oddały hołd poległym w walkach żołnierzom. Przed tablicą upamiętniającą rozstrzelanych synów Ziemi Śremskiej przez hitlerowskich okupantów złożono wieńce. Muzyczną oprawę uroczystości zapewniło Towarzystwo Muzyczne im. Mariana Zielińskiego w Śremie.




 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności