Logo Miasta Śrem

Akcja Rowerem Bezpiecznie

23 marca br.  w Klubie Relax odbyło się kolejne spotkanie „Rowerem Bezpiecznie”  zorganizowane w ramach działalności Rady Programu Bezpieczne Miasto w Śremie.
Organizowane od lat zajęcia edukacyjne skierowane są dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Śrem i poświęcone są podstawowym zasadom ruchu drogowego, poruszania się rowerem po drodze oraz właściwego użytkowania jednośladów.
Przybyłych uczniów przywitał Bartosz Żeleźny - Zastępca Burmistrza Śremu, Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto w Śremie.
Rowerowe spotkanie otworzył wykład o Świętym Krzysztofie - patronie kierowców. W dalszej części nadkom. Ewa Kasińska omówiła zasady poruszania się rowerem po drogach publicznych oraz przypomniała uczniom obowiązkowe wyposażenie jednośladów. Od pracowników firmy Green Bike Poland uczniowie otrzymali praktyczne wskazówki na temat użytkowania oraz serwisowania roweru. Młodzi rowerzyści nauczyli się także udzielać pierwszej pomocy. Na śremskie szlaki rowerowe słuchaczy zaprosiła Monika Bulińska  Dyrektor Stowarzyszenia Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.

Galeria zdjęć

Akcja Rowerem Bezpiecznie Akcja Rowerem Bezpiecznie Akcja Rowerem Bezpiecznie Akcja Rowerem Bezpiecznie Akcja Rowerem Bezpiecznie Akcja Rowerem Bezpiecznie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności