Logo Miasta Śrem

Apel Burmistrza Śremu w sprawie zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe

Burmistrz Śremu przypomina o obowiązkach osób utrzymujących zwierzęta domowe.

Szanowni Mieszkańcy,

W wielu miejscach naszego miasta ustawiono pojemniki z woreczkami służącymi do zbierania psich nieczystości. Jest ich łącznie 40 sztuk. Niestety mimo wielu naszych apeli i upomnień ze strony Straży Miejskiej nadal chodniki, place, tereny zielone i inne przeznaczone do użytku publicznego straszą widokiem psich odchodów. Jest to nieestetyczne, niehigieniczne, budzi wstręt nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale i odwiedzających nas gości!

Informuję, że zgodnie z Uchwałą Nr 391/XLV/10 Rady Miejskiej w Śremie z dnia 11 lutego 2010 r. w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Śrem, do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe należy m.in. natychmiastowe usuwanie zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych, itp. Nieczystości te winny być umieszczane w szczelnych, nie ulegających szybkiemu rozkładowi torbach i deponowane w przeznaczonych na ten cel pojemnikach lub w komunalnych urządzeniach do zbierania odpadów.
   
Zwracam jednocześnie uwagę, że nie wykonywanie powyższego obowiązku podlega karze grzywny do 500 zł.


Adam Lewandowski
Burmistrz Śremu
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności