Logo Miasta Śrem

Bądź Eko!

„Bądźmy Eko” to hasło o bardzo szerokim znaczeniu a jednak nadal bardzo zagadkowe. Hasło mające na celu pobudzenie ciekawości dzieci i zaspokojenie tej wiedzy poprzez rodziców, opiekunów czy też pedagogów.
„Bądźmy Eko” to hasło o bardzo szerokim znaczeniu a jednak nadal bardzo zagadkowe. Hasło mające na celu pobudzenie ciekawości  dzieci i zaspokojenie tej wiedzy poprzez rodziców, opiekunów czy też pedagogów.
Bycie eko jest coraz bardzie popularne i odnosi się do wielu aspektów życia.  To styl życia każdego człowieka, ale także instytucji i przedsiębiorstw. Bycie eko to nie tylko segregacja śmieci, używanie toreb wielorazowego użytku, ekologiczne jedzenie czy też oszczędzanie energii.  Dla naszej Spółki to dbanie przede wszystkim o środowisko i to co z niego pochodzi, czyli o wodę. 
Woda to życie, a jej zasoby są w pewnym stopniu ograniczone. Zachęcamy do oszczędzania wody. W kilku prostych krokach każdy z nas może zaoszczędzić nawet do 7 m3 wody rocznie, tj. aż do 7 000 litrów rocznie. Wystarczy tylko zmienić niektóre nawyki:
 
 
  • Wybieraj prysznic zamiast wanny ( zużycie nawet 70 proc. mniej wody),
  • Nie myj naczyń pod bieżącą wodą,
  • Nie myj rąk, zębów pod bieżącą wodą,
  • Zamontuj perlatory w kranach, prysznicu, co pozwoli na zmniejszenie zużycia wody,
  • Wybierz toaletę z funkcją „małego” i „dużego” spłukiwania,
  • Stosuj baterie bezdotykowe, uruchamiające strumień wody, tylko wtedy gdy ręce znajdują się w pobliżu czujnika, 
  • Napraw wszystkie przecieki.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Śremie zachęca również do picia wody z kranu.  Woda z kranu jest czysta bakteriologicznie i zdatna do picia bez gotowania, posiada niezbędne dla życia biopierwiastki w ilościach zgodnych z obowiązującymi normami, w tym wapń, magnez i żelazo. Jakość naszej wody jest porównywalna z jakością butelkowanych wód źródlanych i stołowych. Czteroosobowa rodzina wypija dziennie ok 6 litrów wody. Kupując wodę w butelkach wydaje na nią rocznie około 3 270 zł.  Pijąc ją z kranu wyda tylko niecałe 9 zł. 
Woda z kranu nie wymaga opakowania, którego materiał zawiera szkodliwy dla zdrowia bisfenol i który w glebie rozkłada się przez ponad 1000 lat. Pijąc „kranówkę” oszczędzasz pieniądze, chronisz środowisko i nie płacisz koncernom, które często sprzedają wodę z tego samego ujęcia, z którego pochodzi woda z kranu.
Zmieniając swoje nawyki możemy chronić środowisko, dbać o jego zasoby naturalne, oszczędzać pieniądze, ale również kształtować świadomość ekologiczną u najmłodszych dając im przykład.

 
 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności