Logo Miasta Śrem

Bergen 2025 - Dni Pokoju im. Anne Frank w Bergen

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie uczestniczyli po raz 22. w Dniach Pokoju im. Anne Frank w partnerskim mieście Bergen w Niemczech, które odbywały się w dniach od 16 do 21 czerwca 2025 r.
Szkoła bierze udział w projekcie od początku jego istnienia. Każdego roku realizowana jest inna tematyka oraz związane z nią zadania.

Tematem tegorocznego spotkania było hasło: „Dyskryminacja, rasizm i wykluczenie w sporcie”.
Poruszane zagadnienia dotyczyły zarówno wykorzystywania sportu jako formy tortur w obozach koncentracyjnych, jak i współczesnych problemów związanych z wykluczeniem w świecie sportu.

W wydarzeniu uczestniczyła młodzież:
- Polski – ze Śremu i Szubina,
- Czech – z Rožnova pod Radhoštěm,
- Niemiec – z Bergen i Hermannsburga,
- Holandii – z Hendrik-Ido-Ambacht.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowało pięcioro uczniów: Alisiya Yuksel, Krzysztof Bąkowski, Marek Bychawski, Aleksander Strugała i Kacper Gorzyński. Opiekunem i koordynatorem grupy była nauczycielka języka niemieckiego – pani Arletta Menzel.

Podczas pobytu młodzież zwiedzała Dolną Saksonię – m.in. Hanower, poznając historię miasta. Ważnym punktem programu była także wizyta w byłym obozie koncentracyjnym w Bergen-Belsen. Uczestnicy zwiedzili teren obozu oraz zapoznali się z wystawą w nowoczesnym, multimedialnym muzeum. W tym miejscu kontynuowano również prace związane z projektem

Galeria zdjęć

IMG-20250630-WA0003 IMG-20250630-WA0006 IMG-20250630-WA0007 IMG-20250630-WA0008 IMG-20250630-WA0011 IMG-20250630-WA0012 IMG-20250630-WA0014 IMG-20250630-WA0020 IMG-20250630-WA0021 IMG-20250630-WA0024 IMG-20250630-WA0026
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności