Betlejemski Ogień w Śremie
Tradycyjnie śremscy harcerze uczestniczą w akcji przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Śremianie ogień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem będą mogli pobrać w piątek, 23 grudnia w godzinach 18 - 20 od harcerskiego ogniska rozpalonego przed Kościołem NSJ na Jezioranach.
Tradycyjnie śremscy harcerze uczestniczą w akcji przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju. Śremianie ogień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem będą mogli pobrać w piątek, 23 grudnia w godzinach 18 - 20 od harcerskiego ogniska rozpalonego przed Kościołem NSJ na Jezioranach.
Betlejemskie Światło Pokoju jest skautową tradycją. Co roku skauci sztafetą przekazują Światło z Betlejem do krajów sąsiednich. Hasło tegorocznej akcji przekazywania Ognia brzmi: „Światło, które prowadzi”. W niedzielę, 11 grudnia 2011 r. Betlejemskie Światło Pokoju, przekroczyło granice Polski i w Zakopanem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, od skautów słowackich odebrali harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. W ten sposób Betlejemski Ogień rozpoczął swoją wędrówkę po naszym kraju. Niesiony przez harcerki i harcerzy dociera do rodzin, szkół, szpitali, kościołów, urzędów, instytucji, mediów. Podobnie jak w latach ubiegłych, został przekazany Księdzu Prymasowi, Prezydentowi Rzeczpospolitej, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów, instytucji i przyjaciół harcerstwa. Zgodnie z zasadą skautowej sztafety, polscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju skautom z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji.
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło także do Śremu. Harcerki i harcerze zaniosą je do kościołów, władz miasta i powiatu oraz swych rodzin i przyjaciół z serdecznymi, świątecznymi życzeniami.

Betlejemskie Światło Pokoju jest skautową tradycją. Co roku skauci sztafetą przekazują Światło z Betlejem do krajów sąsiednich. Hasło tegorocznej akcji przekazywania Ognia brzmi: „Światło, które prowadzi”. W niedzielę, 11 grudnia 2011 r. Betlejemskie Światło Pokoju, przekroczyło granice Polski i w Zakopanem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, od skautów słowackich odebrali harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego. W ten sposób Betlejemski Ogień rozpoczął swoją wędrówkę po naszym kraju. Niesiony przez harcerki i harcerzy dociera do rodzin, szkół, szpitali, kościołów, urzędów, instytucji, mediów. Podobnie jak w latach ubiegłych, został przekazany Księdzu Prymasowi, Prezydentowi Rzeczpospolitej, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu oraz do wielu urzędów, instytucji i przyjaciół harcerstwa. Zgodnie z zasadą skautowej sztafety, polscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju skautom z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Rosji.
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło także do Śremu. Harcerki i harcerze zaniosą je do kościołów, władz miasta i powiatu oraz swych rodzin i przyjaciół z serdecznymi, świątecznymi życzeniami.
