Logo Miasta Śrem

Bezpieczny Tydzień

W Szkole Podstawowej nr 6 podsumowany został program „Bezpieczny Tydzień”. Te skierowane do całej społeczności szkolnej działania realizowane są już po raz czwarty.


pod patronatem Rady Programu "Bezpieczne Miasto"

W Szkole Podstawowej nr 6 podsumowany został program „Bezpieczny Tydzień”. Te skierowane do całej społeczności szkolnej działania realizowane są już po raz czwarty. Z roku na rok do współpracy zapraszani są nowi partnerzy. Tym razem jest to Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. Poza nią współorganizatorami są także Komenda Powiatowa Policji w Śremie oraz Straż Miejska.
   
Celem programu jest podnoszenie wśród uczniów wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Czwarta edycja zawierała następującą tematykę:
klasy VI -  turniej wiedzy i umiejętności:
  • „Profilaktyka zachowań ryzykownych”,
  • „Prawa Dziecka”,
  • „Edukacja i profilaktyka pożarowa”,
klasy V - zajęcia warsztatowe:
  • „Bezpieczeństwo w sieci”,
klasy IV, turniej wiedzy i umiejętności:
  • „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”
klasy III – pierwsza pomoc przedmedyczna,
klasy II – zajęcia lekcyjne o tematyce profilaktyki pożarowej,
klasy I - „Czy pies musi gryźć?” oraz spotkanie z maskotką Policji – Pyrkiem.

„Telefony w mojej głowie – telefony alarmowe!”
„Telefony w mojej głowie – telefony pomocowe!”
to tematy konkursów plastycznych w których brały udział dzieci.

Gestem solidarności i wrażliwością na potrzeby innych wykazali się uczniowie szkoły podczas zbiórki pieniędzy na rzecz  strażaka, który w trakcie wykonywania obowiązków służbowych uległ ciężkiemu wypadkowi – apel Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Kątów Wrocławskich. Uczniowie zebrali kwotę 254,97złotych.
Dzięki instytucjom współpracującym i pozyskanym sponsorom uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Dodatkowym wyróżnieniem była wycieczka edukacyjna do Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na którą uczniowie z klas I-VI, laureaci konkursów i turniejów wiedzy pojechali w miniony poniedziałek.
SPONSORZY programu:
  • Urząd Miasta w Śremie
  • Rada Programu Bezpieczne Miasto
  • Jan van Tarss ARCHITECTURE
  • Pośrednictwo Ubezpieczeniowe M. M. Kardasz
  • Gabinet Protetyczny M. Worsztynowicz
  • Rada Rodziców
  • Multicom
  • Michał Jaśkowiak












 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności