Biesiada na rynku minęła
I już za nami! I Letnia Biesiada
na Śremskim Rynku odbyła się, choć nie jak początkowo planowano
w sobotę, ale w niedzielę 17 sierpnia. Przesunięcie terminu
nastąpiło z powodu ulewnego deszczu przez cały sobotni dzień.
Na szczęście jednak w niedzielę pogoda dopisała.
Śremski Ośrodek Kultury zapewnił wiele atrakcji. Biesiada
rozpoczęła się śpiewająco. Na scenie wystąpiły dziewczyny ze
Śremskiego Idola, które zaprezentowały swoje umiejętności
wykonując przeboje polskie i zagraniczne. Poprzez stroje,
makijaż i komiczne zachowanie dużo uśmiechu na twarzach
wzbudzili szczudlarze. Pojawił się też kataryniarz - pan
Tadziu, który poprzez dźwięki wydobyte ze swojego ponad 100
letniego instrumentu wprowadził słuchaczy w magiczny czas
dawnych i niezapomnianych lat. Śremianie z zachwytem
przyglądali się także występowi "Teatru na walizkach". Dowodem
tego było nagrodzenie wrocławskiej grupy teatralnej gorącymi
brawami. Dzieci mogły wziąć udział w happeningu plastycznym -
najpierw malując rynek, później charakterystyczny samochód
ŚOKu, który wieczorem został sprzedany podczas licytacji
prowadzonej przez prezentera Radia Merkury - Pana Mariusza
Kwaśniewskiego. Ostatecznie kolorowy Citroen został sprzedany
za 380 zł.
O godzinie 19.00 odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego
rynku przez Burmistrza Śremu Pana Adama Lewandowskiego. Na
biesiadę przybyli też śremski pływak pan Roman Bartkowiak oraz
przedstawiciel współpracującego ze Śremem Bergen pan Hans
Hermann Schmitz.
Przez cały czas trwania biesiady pracownicy urzędu wraz z
radnymi miejskimi rozdawali pomarańczowe torby ekologiczne.
Każda osoba pełnoletnia mogła złożyć podpis pod projektem
ustawy zakazującej używania reklamówek, w zamian za co otrzymał
torbę wielokrotnego użytku. Tego dnia udało się zebrać 641
podpisów.
Podczas biesiady można było skosztować tradycyjnych dań
polskich, niemieckich i czeskich - gzika, golonka czy zupa
gulaszowa cieszyły się popularnością wśród uczestników imprezy.
Oprócz ogródków piwnych były też miejsca zabawy dla dzieci -
dmuchany zamek, eurobungee, dorośli z kolei mogli kupić
zabytkowe eksponaty na jarmarku staroci.
I Letnia Biesiada na Śremskim Rynku zakończyła się zabawą
taneczną przy akompaniamencie zespołu Remo, która trwała
do późnych godzin wieczornych.
.jpg)

.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
